easy to read
Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Žinome geriausių ūkininkų vardus!

Žinome geriausių ūkininkų vardus!

Šalčininkų rajonas – žemdirbių kraštas, kuriame plyti platūs rugių, kviečių, grikių, rapsų, avižų ir kitų pasėlių laukai. Pavasarį ir vasarą žydintys ir žaliuojantys jie tampa  savotišku traukos objektu.

Džiugu, kad ūkininkavimo tradicija Šalčininkų rajone yra stipri ir tvirta, o tėvus šiame darbe pakeičia vaikai arba anūkai. Be to, žemės ūkis – tai sritis, kurioje įdarbinama nemažai Šalčininkų rajono gyventojų. Rajono laukų puošmena – šiuolaikiška žemės ūkio technika, atverianti didesnes našumo galimybes. Mūsų žemdirbiai taip pat nevengia šiuolaikiškų žemės apdirbimo būdų, kelia kvalifikaciją, mokosi, domisi kitų pažangių ūkių praktika. Kiekvieno žemdirbio darbo rezultatai priklauso ne tik nuo jo noro, galimybių, turimos technikos, bet ir gamtos išdaigų, todėl jų darbas – kupinas nenumatytų iššūkių.

Liaudies išmintis byloja, kad viščiukus skaičiuoja rudenį. Taip ir kiekvienas žemdirbys rudenį suveda darbo rezultatus, o Derliaus šventė – tai puiki proga ištarti jiems padėkos žodžius. Kasmet svarbiausioje Šalčininkų rajono šventėje paskelbiami konkurso „Metų ūkis“ rezultatai. Šie metai - ne išimtis, vėl skelbiami darbščių žemdirbių vardai.

I vietą konkurse „Metų ūkis“ užėmė patyrę ūkininkai, šioje srityje dirbantys nuo 2004 metų – IRENA ir GENRIK POŽARICKIAI iš Jančiūnų kaimo (Butrimonių sen.). Jų ūkio apimtys – 230 ha žemės. Šiame ūkyje auginami žieminiai rugiai, grikiai, baltyminiai mišiniai, dobilai, avižos, yra žaliojo pūdymo, ganyklų ir pievų. Žemės ūkio skyriaus duomenimis, šis ūkis yra tradicinis, ilgus metus jame auginamos ekologiškos kultūros. Pastaruoju metu Požarickiai stipriai atnaujino žemės ūkio techniką. Irena ir Genrik yra aktyvūs ir draugiški vietos bendruomenės nariai, padeda seniūnijai, atsiliepia į kaimynų prašymus. Be tradicinio ūkio Genrik Požarickij bitininkauja, kitas jo pomėgis – senų sodybų atstatymas.

II vietą pasidalino du ūkiai. LIUDMILA ir VACLOVAS VILMANTAS KUKLIAI ūkininkauja Stakų kame (Poškonių sen.). Nuo 2010 metų veikiančiame ūkyje apdirbama 274 ha žemės, jame dominuoja žieminiai rugiai, taip pat sėjami vasariniai kviečiai, lubinai, žieminiai kviečiai, grikiai, avižos, yra žaliojo pūdymo. Pora turi du sūnus – 17-metį Oskarą ir 14-os Konrodą.

ALYTĖ ir STANISLAV PARFIMOVIČIAI nuo 2004 metų ūkininkauja Tetėnų kaime (Pabarės sen.), jų ūkyje auginama 60 mėsinių galvijų, apdirbama 200 ha žemės: sejamos avižos, žirniai, žieminiai rugiai, grikiai, vasariniai miežiai, dobilai, yra ganyklų ir žaliojo pūdymo. Stanislav Parfimovič – aktyvus Artojų varžybų dalyvis ir nugalėtojas.

III vietoje atsidūrė jaunos šeimos. JUSTYNA ir VESLAV CYDIK iš Mateikonių kaimo (Eišiškių sen.) ūkininkauja nuo 2011 metų ir apdirba 177 ha žemės. Savo laukuose jie augina žieminius kviečius, grikius, avižas, lubinus, žieminius rugius, yra žaliojo pūdymo. Pora augina du vaikus – septynmetę Adelią ir vienerių Nataną.

ANA ir ANDREJ SILIUK ūkininkauja Rudnios kaime (Dieveniškių sen.). 2014 metai ėmęsi šios veiklos dabar jie apdirba 125 ha žemės ir savo laukuose sėja avižas, žieminius rugius, grikius, lubinus, yra žaliojo pūdymo. Šioje šeimoje auga du vaikai: 12-os metų Adriana ir keturmetis Damjan.

 

Šalčininkų rajono savivaldybė ir rėmėjai apdovanojo nugalėtojus daiktinėmis dovanomis: I vietos nugalėtojui– televizorius, II vietos nugalėtojams šveicariškas laikrodis ir skalbyklė - džiovyklė, III vietos nugalėtojams – aukšto slėgio plovyklos „Kärcher“.

Dėkojame žemdirbiams už gražius darbus žemės ūkyje ir linkime kasmet gero derliaus.

easy to read