Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Tarptautinis bendradarbiavimas

Tarptautinis bendradarbiavimas yra labai svarbi sritis formuojant Šalčininkų rajono savivaldybės politiką. Tai įrodo Europos Tarybos apdovanojimai – Europos Tarybos vėliava ir Diplomas - bendradarbiavimo ir Europos idėjų sklaidos srityje.

2008 m. birželio 25 d. Šalčininkų rajono savivaldybė - viena iš penkių Lietuvos ir dvidešimt trijų Europos savivaldybių - buvo apdovanota Europos diplomu. Šis apdovanojimas skirtas už Europos idėjų sklaidą ir bendradarbiavimą su Europos partneriais.

Europos garbės vėliavos apdovanojimas Šalčininkų rajono savivaldybei skirtas 2012 m. balandžio 26 d. Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos metu. Apdovanojimas skiriamas įvertinus savivaldybės veiklą, narystę įvairiose vietos ir tarptautinėse savivaldos organizacijose, dalyvavimą miestų partnerystės programose, užsienio bendradarbiavimą, tarptautinių renginių organizavimą, Europos idėjų ir vertybių propagavimą.

Šalčininkų rajono savivaldybė turi daug partnerių iš Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Tai leidžia bendruomenei aktyviai dalyvauti organizuojamuose seminaruose, mokymuose, mainytis patirtimi. Rajono jaunimas kasmet yra kviečiamas Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos partnerių dalyvauti įvairiuose jaunimo mainų projektuose bei stovyklose. Didelę įtaką plačiam miestų - partnerių tinklui turi trys pagrindiniai dalykai: rajono daugiakultūriškumas, daugiakalbystė ir Šalčininkų žemės ir jos žmonių svetingumas.

LENKIJOS PARTNERIAI: 

Kenčino savivaldybė Tarnovo Podgurne seniūnija Vschova miestas
Nove Miasto Lubavske Didžiosios Lenkijos vaivadijos Stare Miasto seniūnija Belchatovo seniūnija
Vakarų Varšuvos apskritis Žnino savivaldybė Volštyno apskritis
Varšuva, Praga-Północ   Lovičiaus miesto savivaldybė   Plonsko miesto savivaldybė
     
Ščytno miesto savivaldybė Kazmiež seniūnija Kadzidlo seniūnija

 

VOKIETIJOS PARTNERIAI: 

Hude seniūnija

PRANCŪZIJOS PARTNERIAI: 

Ville d'Arnage

ITALIJOS PARTNERIAI: 

Comune di Fiume Veneto

UKRAINOS PARTNERIAI: 

Новоград-Волинський