Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Vaikams apie sveiką gyvenimo būdą

Vaikams apie sveiką gyvenimo būdą

2022 m. rugsėjo - gruodžio mėnesiais Butrimonių Anos Krepštul gimnazija įgyvendino projektą „Gyvenk sveikai 2022“, finansuojamą Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Šiuo projektu buvo siekiama formuoti gimnazijos mokinių sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius, o taip pat vykdyti nutukimo prevenciją. Projekto įgyvendinimas prasidėjo linksmybėmis „Burbulų futbolas“, tai linksmas fizinį aktyvumą skatinantis futbolo žaidimas, kurio metu žaidėjai futbolą žaidžia burbuluose. Vėliau įvyko be galo įdomi paskaita „Cukraus petarda“ su lektoriumi Artiomu Šabajevu, mokiniai sužinojo daugiau ir išsamiau apie cukraus žalą organizmui. Paskaitos metu mokiniai dalyvavo viktorinoje sveikos mitybos tema, įsisavino žinias apie sudėtingus fiziologinius, endokrinologinius procesus ir anatomiją, tai padėjo mokiniams labiau suprasti apie cukraus vartojimo žalingą poveikį sveikatai. Tikimės, kad vaikai pritaikys žinias savo kasdieninėje rutinoje.

Skatinant fizinį aktyvumą buvo organizuotas pasivaikščiojimas Karuziškių miško turtų pažintiniame take, turėjome galimybę pajudėti ir susipažinti su miško turtų gerybėmis, jų nauda žmogui. Sušilimui buvo organizuota mankšta su šiaurietiško ėjimo lazdomis.

Praktiniams užsiėmimams pradinių klasių mokiniai  ruošė ir skanavo sveikus, vitaminizuotus užkandžius, spaudė obuolių sultis, gamino jogurtus, pieno ir vaisių kokteilius, mokėsi sveiko maisto gaminimo įgūdžių. Projekto pabaigoje organizavome viktoriną. sveiko maisto klausimyno nugalėtojai, surinkę daugiausia teisingų atsakymų, buvo apdovanoti sveikuoliškais užkandžiais ir kvapnia arbata. Projekto veiklos buvo išties naudingos ir panašaus pobūdžio projektai bus planuojami ateityje ir toliau puoselėti meilę sveikam gyvenimo būdui.

Butrimonių A. Krepštul gimnazijos informacija