Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Gegužinė Eišiškėse: bendrystės ir muzikos šventė

Gegužinė Eišiškėse: bendrystės ir muzikos šventė

Eišiškės – tai miestas, turintis didžiulį bendruomeniškumo jausmą, todėl kiekvienas renginys čia vyksta dideliu mastu. Tai rodo, kad eišiškiečiai mėgsta ir moka linksmintis. Geriausias įrodymas – Gegužinė, suburianti praktiškai visą miestą: vieni - scenoje, kiti – tarp žiūrovų.

Kasmet gegužę organizuojama šventė traukia minias žmonių, ateina ne tik miestiečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai. Taip pat buvo ir praėjusį sekmadienį, gegužės 21 dieną.

Į šventę atvyko garbingi svečiai: Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, JE Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Konstanty Radziwiłł, vicemeras Valdemar Sliževski, Eišiškių seniūnijos seniūnas Miroslav Bogdziun, Eišiškių laisvalaikio ir verslo centro direktorė Barbara Mickevič.

– Gegužinė mums nuo seno asocijuojasi su nuotaikingomis linksmybėmis bei atostogų pojūčiu. Tai puikus metas praleisti laiką su šeima ir draugais. Jau keletą metų žinome, kad šią dieną galime praleisti Eišiškėse, bendroje šventėje, – sakė rajono meras Zdzislav Palevič.

Į renginio dalyvius kreipėsi ir Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Konstanty Radziwiłł, kuriam Eišiškės tapo pirmuoju miestu, kurį aplankė pradėjęs eiti pareigas Lietuvoje.

– Džiaugiuosi, kad šiandien galiu su jumis švęsti Gegužinę. Kaip Lenkijos Respublikos ambasadorius negaliu praleisti progos padėkoti Jums už lenkiškumo, lenkiškos tapatybės išsaugojimą, milžiniškas pastangas, kurias dedate dabar, bet ir už pasiekimus tų, kurie čia buvo anksčiau – jūsų proseneliams, seneliams, tėvams, – sakė JE Lenkijos Respublikos ambasadorius Konstanty Radziwił, kartu primindamas, kad esant reikalui gyventojai visada gali kreiptis pagalbos į ambasadą.

Eišiškių seniūnijos seniūnas Miroslav Bogdiun palinkėjo eišiškiečiams gerai praleisti laiką bei džiaugėsi, kad Gegužės aikštė vėl pilna žmonių ir muzikos garsų.

 
 

Kažkada kažkas taikliai pajuokavo, kad eišiškiečiai patys sugeba surengti geriausią koncertą. Ir tai tiesa! Šventę pradėjo dainų ir šokių ansamblis „Kwiaty Polskie“, pademonstravęs puikią lenkų liaudies šokių ir melodijų puokštę. Pumpurus vainikuose ir blizgančius tautinius švarkelius scenoje pakeitė spalvota Eišiškių muzikos mokyklos auklėtinių apranga. Jaunųjų muzikantų repertuaras – populiarios dainos, idealiai tinkančios vasarai sutikti. Karšti aplodismentai, ir ant scenos lipa S. Rapolionio gimnazijos mokiniai, atlikę Lietuvos ir užsienio atlikėjų hitus. Po jų – metas liaudies kultūros pokštams, kuriuos pristatė vokalinis ansamblis „Rodzinka“. Išlaikant liaudies stilių Trečiojo amžiaus universiteto atstovus scenoje keičia vizitinė miesto kortelė – dainų ir šokių ansamblis „Ejszyszczanie“. Ne tik Eišiškėse ir rajone žinomas ir pamėgtas kolektyvas pristatė atnaujintą Vilniaus krašto dainų repertuarą. Vos nutilus publikos aplodismentams sceną užvaldė „Todes“ šokėjų ekspresija. Šiuolaikinio šokio dinamika apėmė ne tik atlikėjus, bet ir žiūrovus. Bravo! Dar akimirka ir žiūrovai kartu su jaunuoju Eišiškių atlikėju Edvinu, įvairių dainų konkursų, pavyzdžiui, „Laikas hitui“ bei „Pop Stars“, dalyviu, dainuoja „Przez twe oczy zielone”. Čigoniškais ritmais publiką pakerėjo vietos ansamblis „Romany Jagury“, vienijantis vietos romus. Eišiškėse muzika skamba ne tik visomis kalbomis, bet ir kiekviename žanre! Muzikinius jaunųjų eišiškiečių talentus pademonstravo gerai pažįstamas estradinis kolektyvas „Black Guitars“, pristatęs užsienio atlikėjų dainas.

 
 
 
 
 
 
 

Eišiškiečiai įrodė, kad savo pasirodymus gali tęsti iki paryčių, tačiau jokioje šventėje negali pritrūkti svečių. Šiemet į Eišiškes atvyko atlikėjai iš Sužionių „Kapela Świętojańska”, ansamblis „Lietuvaičiai“ iš Kauno ir disco polo grupė „In Puls“ iš Lenkijos.

 

Kaip ir vietos atlikėjams, taip ir svečiams eišiškiečiai negailėjo aplodismentų. Po koncerto įsilinksminusios publikos laukė diskoteka.

Koncertą vedė Katažina Paršuta ir Krzysztof Gotowiecki. Renginį organizavo Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras bei Eišiškių seniūnija.

Renginio nuotraukų galerija