Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Atidarytas M. Balinskio gimnazijos stadionas: mylėkite sportą!

Atidarytas M. Balinskio gimnazijos stadionas: mylėkite sportą!

Daugiau galimybių sportuoti – atidarytas Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos stadionas, kuris tarnaus ne tik mokyklos, bet ir viso miestelio bendruomenei. Stadionas ne tik atnaujintas kaip infrastruktūros objektas, kartu jis taps savotišku traukos centru ir atliks aktyvaus gyvenimo būdo ir laisvalaikio skatinimo funkciją.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijai įgyvendinant „Šalčininkai+“ projektą nusidėvėjusiame stadione atlikti darbai, užtikrinantys kokybiška sporto švietimą, fizinio aktyvumo ugdymą, aukšto lygio varžybų organizavimą, tačiau svarbiausia, kad jis tarnaus vietos bendruomenei.

Į Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos stadiono atidarymą atvyko Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, šventėje taip pat dalyvavo vicemerė Ana Jesvilienė, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariai Henrik Tomaševič, Irena Bojarun ir Jadvyga Sinkevič, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič ir pavaduotojas sportui Valerij Kočan, specialistas Henrik Danulevič, Jašiūnų seniūnijos seniūnas Zdislav Mažeiko, gausiai susirinko gimnazijos bendruomenės nariai, Jašiūnų sporto aistruoliai, vietos gyventojai, įmonės, atlikusios darbus direktorius Saulius Daukša.

 
 
 

Į renginio dalyvius kartu kreipęsi Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos ir Jašiūnų pagrindinės mokyklos vadovai Miroslav Mickelevič ir Ina Kurnickienė pasidžiaugė, kad svajonė turėti gerą stadioną išsipildė.

- Dar 2019 metais meras Zdzislav Palevič paklausė mūsų, ko norėtumėme. Norėjome stadiono. Bet ne viskas paprasta. Stadionas negalėjo šiaip iš kažkur atsirasti. Prasidėjo ilgas ir sunkus darbų procesas: pirmieji atvyko Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus specialistai, kurie ieškojo finansavimo galimybių, pradėjo planuoti, ką galima būtų padaryti, vėliau estafetę perėmė Komunalinio ūkio skyrius. Savivaldybės administracija atsižvelgė į mūsų norus. Dabar turime gražų stadioną, kuris mūsų regione, tikriausiai, yra vienas moderniausių, - kalbėjo direktorius M. Mickelevič.

Jam pritarė ir Ina Kurnickienė, pabrėžusi, kad ši didžiulė investicija yra komandinio darbo rezultatas. Jos teigimu, naujas, šiuolaikiškas, visus standartus atitinkantis stadionas taps ne tik mokyklų, bet ir Jašiūnų seniūnijos, Šalčininkų rajono pasididžiavimu, tarnaus sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo skatinimui.

Šiandien į stadiono atidarymą atvykęs Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič pasidžiaugė pavykusia ir labai reikalinga Šalčininkų rajono savivaldybės investicija į Jašiūnų bendruomenės aktyvumą. Anot jo, stadioną atnaujinimo sėkmę lėmė Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų komandinis ir konstruktyvus darbas.

- Nesuklysiu sakydamas, kad šiandien Jašiūnuose šventė. Naujas stadionas – tai konstruktyvus Šalčininkų rajono savivaldybės, Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos ir vietos bendruomenės darbas užtikrinant rajono plėtrą. Tai ne atsitiktinumas. Planuojame, žadame, stengiamės gauti lėšų ir vykdome darbus. Stadiono atnaujinimo planai jau buvo seniai, jau bandėme jį atnaujinti. Bendradarbiaujant su LR Vyriausybe, mums pavyko gauti finansavimą projektui „Šalčininkai+“, pagal kurį šiandien atidarome jau antrą objektą. Žiūrėdamas į šį stadioną suprantu, kad grįžta mano jaunystės dienos ir patirtys. Kažkada mums nebuvo didžiausio džiaugsmo, kaip žaisti stadione. Bet mes jo neturėjome, o pievoje žymėjome kuo nors vartus ir žaidėme futbolą, bet ir to mums neleido, nes ten turėjo ganytis karvės. Iš vaikystės dienų man pasąmonėje užsifiksavo komandinio žaidimo svarba, buvimo kartu būtinumas ir bendruomeniškumas. Laikai pasikeitė, todėl šiandien jaunimas turi didžiules galimybes. Stadionas yra Jūsų. Turiu tik vieną prašymą – puoselėkite savo stadioną, - kalbėjo meras Zdzislav Palevič kreipdamasis atvykusius svečius, mokinius ir jų mokytojus.

 
 
 

Pernai prasidėjusių stadiono atnaujinimo darbų rezultatas – nauja ir moderni sporto erdvė, pritaikyta gimnazijos ir sporto mėgėjų poreikiams. Realizuojat projektą paliktas esamo stadiono plotas, suprojektuota 61*36 m futbolo aikštelė, bėgimo takai (ilgis apie 220 m), šiuoliaduobė, krepšinio aikštelė, pastatyta nauja lauko teniso aikštelė, įrengtos mobilios lauko tribūnos, įsigytas lauko sporto inventorius, dalis treniruoklių pasieks Jašiūnus artimiausiu metu. Stadiono erdvėje priklausomai nuo jos paskirties įrengtos sporto šakai pritaikytos dangos: stadione – sintetinė žolė, bėgimo takuose – sintetinė ir atspari sportinių batelių dygliams, krepšinio aikštelėje - sintetinė, teniso aikštelėje - liejama ir labiau tankesnė sintetinė danga.

Stadiono teritorija aptverta segmentine tvora, sena vielinė tvora demontuota. Lauko teniso aikštelė aptverta tvora, skirta kamuolių sulaikymui. Stadiono teritorija suprojektuota taip, kad nesukeltų kliūčių žmonėms su negalia ir nebūtų kaip nors ribojimas jų judėjimas ir veikla. Tamsiu paros metu teritorija pagal poreikį gali būti apšviečiama prožektorių tipo šviestuvais.

Stadiono atnaujinimo darbus atliko UAB „Dylas“. Direktoriaus Sauliaus Daukšos teigimu, įmonė turi didžiulę patirtį ir pastačiusi ne vieną stadioną.

- Galiu drąsiai teigti, kad šis stadionas yra vienas moderniausių Vilniaus regione. Geri architektų sprendimai, sklandus savivaldybės administracijos ir gimnazijos darbai pakėlė jam kartelę. Manau, kad tai paskatins visą jaunimą ir Jašiūnų bendruomenę ateiti čia, sportuoti, mylėti stadioną, saugoti ir ugdyti sportininkus, kurie garsins Jūsų kraštą, - kalbėjo S. Daukša.

Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narys Henrik Tomaševič prisiminė, kad mokėsi šioje gimnazijoje. Gražius žodžius jis skyrė savo kūno kultūros mokytojui Janui Bagdiuliui, kuris džiaugtųsi matydamas tokį aikštyną.

Perkirpus atidarymo juostą šventės dalyvius nuotaikingu šokiu pradžiugino šeimininkai – Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokiniai, jaunimas sužaidė draugiškas rungtynes, o šventės svečiai galėjo apžiūrėti stadiono teritoriją.

Linkime M. Balinskio gimnazijos ir Jašiūnų pagrindinės mokyklos bendruomenėms sėkmingų įvarčių, taiklių metimų, greitų ir į tolį šokančių kojų, stiprių teniso rakečių. Mylėkite sportą!