Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Priminimas dėl kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir registravimo

Šalčininkų rajono savivaldybė, rūpindamasi gyventojų gerove ir viešąja tvarka savivaldybės teritorijoje, kviečia gyventojus pasirūpinti savo laikomais šunimis, katėmis, šeškais ir juos paženklinti bei įregistruoti valstybės registre.

Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigaliojo privalomas gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre. Visus šunis, kates ir šeškus reikia paženklinti iki šių metų gegužės 1 d. Visi atvedami šunų, kačių ir šeškų jaunikliai turi būti paženklinti ir užregistruoti per 4 mėn. nuo atvedimo ir ne vėliau kaip perduodant juos kitam savininkui.

Daugiau informacijos galite sužinoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos tinklalapiuose:

https://vmvt.lt/node/5374

https://gyvunuapsauga.lt/naujienos/

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarė, kad socialiai remtiniems žmonėms ir gyvūnų globėjams bus kompensuojamos šunų, kačių ir šeškų ženklinimo ir registravimo Gyvūnų augintinių registre išlaidos. Kompensuojama po 15 Eur ne daugiau kaip už tris gyvūnus augintinius. Kompensacija mokama paslaugas suteikusiam.

Daugiau informacijos surasite Žemės ūkio ministerijos tinklalapyje:

https://zum.lrv.lt/lt/naujienos/sunu-kaciu-ir-sesku-zenklinimo-islaidos-bus-kompensuojamos-nuspresta-kam-kiek-ir-uz-ka

Dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo paslaugos suteikimo reikia kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus ir į asmenis, baigusius specialius mokymus. Žmonės, dar nepaženklinę savo augintinių, apsilankę specialiai sukurtoje svetainėje https://pazenklinkmane.lt  gali sužinoti, kas arčiausiai ir pigiausiai galėtų suteikti Jums šią paslaugą.

Gyvūnų augintinių registro tvarkytojo, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, Šalčininkų rajono savivaldybės teritorijoje 2022-01-01 paženklinti ir registruoti 177 katės, 539 šunys, 1 šeškas. Lyginant su 2021-01-01 (99 katės, 366 šunys, 1 šeškas) ženklinimas ir registravimas vyksta tolygiai, bet vangiai, norėtųsi didesnio gyventojų aktyvumo. Pasimetęs paženklintas ir registruotas augintinis bus greičiau grąžintas jo šeimininkui.

Nemalonu priminti apie atsakomybę, tačiau visi turime žinoti, kad įvykus nemaloniems incidentams (apkandžiojami žmonės) ar nustačius, kad šuo, katė, šeškas  nėra paženklinti pagal įstatymo reikalavimus iki šių metų gegužės 1 d. ar per 4 mėn. nuo atvedimo, rizikuojame gauti baudą nuo 30 iki 120 eurų. Finansinė atsakomybė didės, jei gyvūnas ir toliau nebus ženklinamas ar sukels grėsmę aplinkiniams. Tuomet bauda gali kilti ir iki 550 eurų.

Pasirūpinkime savo augintiniais, už kuriuos mes esame atsakingi.