Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose

Pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose

Kovo 18 d. Lietuvoje pagal planą pradėtas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Kaip ir kasmet, iš lėktuvų bus mėtomi jaukai su vakcina. Numatoma išmėtyti 505000 jaukų. Laukinių gyvūnų vakcinacija bus vykdoma priklausomai nuo oro sąlygų. Vakcina bus išmėtyta 20,4 tūkst. kv. km apimančioje buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Esant palankioms meteorologinėms oro sąlygoms, šį vakcinavimo nuo pasiutligės etapą planuojama baigti iki birželio mėnesio pabaigos.

Orlaiviuose, iš kurių bus mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtimo įrenginiai. Užtikrinant tolygų jaukų išmėtymą, kiekvienas orlaivis turi navigacinę sistemą (GPS). Siekiant užtikrinti greitą, kokybišką darbą antro etapo įgyvendinimui numatoma naudoti tris aerodromus:

  1. Molėtų aerodromas (Tumenčiznos k., Molėtų r. sav.)
  2. Paluknio aerodromas ( Paluknio k., Trakų r. sav.)
  3. Aleksoto aerodromas (Kauno m.)

Pasiutligės oralinė vakcinacija mūsų šalyje sistemingai vykdoma nuo 2006 m. Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose vykdoma stebėsena, ar laukiniai gyvūnai susivakcinavę nuo pasiutligės.

Gyventojams, radus jauką su pasiutligės vakcina, jo negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  Vilniaus departamentui telefonu 8 5 2491691, arba el. paštu info.vilnius@t.lt, veterinarijos specialistai atvyks juos surinkti.