Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Nacionalinis konkursas „Lietuva – jaunimo lyderių šalis“

Šių metų spalio 10 dieną startavo unikalus konkursas „Lietuva – jaunimo lyderių šalis“. Pirmą kartą visiems, kupiniems energijos, idėjų ir noro kažką pakeisti politiniame bei visuomeniniame gyvenime, bet nežinantiems, ko griebtis, jauniems žmonėms ištiesiama pagalbos ranka – žymūs nevyriausybinių organizacijų (NVO), verslo ir politinio gyvenimo ekspertai suteiks dalyviams būtinas žinias, o nugalėtojams talkins įgyvendinant jų sumanymus.
Nacionalinio jaunimo lyderių konkurso organizatoriai – Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
 Geriausi sumanymai labai dažnai žlunga todėl, kad nežinome nuo ko pradėti. Nuo gero darbo bendruomenės labui iki šalies politinių aukštumų, nuo jaunimo organizacijos iki nuosavo verslo – viskas yra įmanoma. Belieka suprasti, kurį „mygtuką“ paspausti. Būtent todėl dalyvavimo nacionaliniame konkurse patirtis gali tapti neįkainojama.
Dalyvauti konkurse gali 18–29 metų jaunimas. Konkursas susideda iš trijų etapų, kurie vyks š.m. spalio-gruodžio mėnesiais. Pirmojo etapo metu, nuo spalio 10 dienos susidomėję jauni žmonės atsako į konkurso tinklapyje www.jaunimolyderiai.lt pateiktus klausimus ekonomikos, kultūros, socialinės politikos, užsienio politikos, valstybės valdymo ir viešosios tvarkos temomis. Atsakymus vertins stebėtojų komisijos nariai ir nepriklausomi vertintojai (verslo įmonių, NVO, valstybinių įstaigų vadovai). Atrinktieji dalyviai galės pasirinkti, kuriuose paskesniuose projekto etapuose jie norės dalyvauti, nes kiekvienas etapas – tai atskira konkursine veikla.
Antrajame etape vyks mokymo kursai, kurių metu dalyviams bus suteiktos konkrečios žinios ir lavinami praktiniai įgūdžiai būtini sėkmingai veiklai visuomeniniame, politiniame ir verslo sektoriuose. Savo patirtimi ir žiniomis dalinsis Mindaugas Kiznis (Nacionalinės plėtros instituto direktorius), Miroslavas Monkevičius (UAB „RnB slėnis“ direktorius, buvęs Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas), Vytautas Gaidamavičius (UAB „Vadybos pokyčių konsultavimas“ direktorius).
Trečiajame – gebėjimų taikymo etape – dalyviai turės galimybę pereiti tris pakopas. Pirma, dalyviai susirungs VŠĮ „Debatų centras“ organizuotame debatų turnyre socialine ir politine tematika. Bus vertinamas jų iniciatyvumas, gebėjimas greitai reaguoti į oponentų argumentus, pagrįsti savo nuomonę, aiškiai ir glaustai reikšti mintis bei dirbti komandoje.
Vėliau, antrojoje pakopoje – „Lyderis socialiniame gyvenime“ – bus įvertintos jaunųjų lyderių socialinių projektų idėjos – projektų, kurie, dalyvių manymu, yra reikalingi Lietuvos visuomenei būtent šiuo metu. Atrinktų idėjų pristatyme dalyvaus visuomeninio bei verslo sektorių atstovai, kurie talkins dalyviams projektų įgyvendinime.
Galiausiai, dalyviai, dalyvaudami simuliaciniame žaidime, turės galimybę pademonstruoti turimus bei naujai įgytus gebėjimus, iniciatyvą ir lyderystės įgūdžius. Simuliacinis žaidimas bus pagrįstas esama valstybės institucijų sandara bei ryšiais tarp skirtingų institucijų – taigi dalyviai turės galimybę ne tik įsijausti į tam tikrą vaidmenį ir praktikoje pamatyti, kaip dirba tam tikri valstybės pareigūnai, bet ir panaudoti turimas žinias bei įgūdžius, norint pasiekti vienokių ar kitokių rezultatų esamoje sistemoje. Trečiojo etapo vertinimai ir viso konkurso nugalėtojai bus paskelbti ne vėliau kaip š. m. gruodžio 20 dieną.
 Nugalėtojų laukia ne tik apdovanojimai, bet ir svarbiausias prizas – naujos žinios ir įgūdžiai, naudingos pažintys ar ryšiai, bei visokeriopa konkurso organizatorių ir partnerių pagalba bei bendradarbiavimas įgyvendinant jų projektų idėjas. Likusių dalyvių – neįkainojama patirtis bei konkursą remsiančių Lietuvos visuomeninio, politinio ir verslo gyvenimo lyderių pripažinimas. Šiame projekte pralaimėjusiųjų nebus.
Tikimės, kad konkursas taps naujos programos, kuri prisidės prie pilietinės visuomenės formavimosi procesų Lietuvoje, pradžia.

Projekto partneriai:
LR Švietimo ir mokslo ministerija
Lietuvos jaunimo organizacijų taryba

Irina Lovkelienė