Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Kvietimas į renginį Kaliningrade

Rytų Europos studijų centras (RESC) kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) organizuoja dvejų dienų kontaktų užmezgimo susitikimą tarp Lietuvos ir Kaliningrado jaunimo organizacijų, kuris vyks šių metų lapkričio 6-8 d. Kaliningrade, Rusijos Federacijoje.
Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis ribojasi su Lietuva ir užima išskirtinę vietą Lietuvos tarptautinių santykių kontekste. Lietuvą ir Kaliningrado sritį sieja įvairūs ryšiai, sąveikaujama daugelyje sričių. Lietuva ir Kaliningrado sritis taip pat glaudžiai susijusios istoriškai, todėl bendradarbiavimas skirtingais lygmenimis ir tarp įvairių veikėjų yra įdomus, svarbus ir vertingas. Visgi, bendradarbiavimo tarp jaunimo nevyriausybinių organizacijų stinga, abiejų šalių jaunimas menkai pažįsta vieni kitus, nevykdo bendrų veiklų ir projektų ir neišnaudoja esamų galimybių.
 
Būtent tokia istoriškai susiklosčiusi situacija ir paskatino Rytų Europos studijų centrą (RESC) ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą (LiJOT) organizuoti kontaktų užmezgimo susitikimą, kuriame jaunimo lyderiai iš Kaliningrado ir Lietuvos turės galimybę pristatyti savo organizacijas, pagrindines veiklas ir projektus. Be to, svarbi susitikimo dalis bus ir bendrų interesų paieška ir identifikavimas bei bendrų veiklų planavimas.
 
Renginys vyks Kaliningrado mieste, jame dalyvaus apie 40 Kaliningrado ir Lietuvos jaunimo lyderių. Susitikimą moderuos profesionalūs mokymų vadovai, kurie padės jaunimui susipažinti, identifikuoti bendrus interesus ir planuoti bendras ateities veiklas tarp Kaliningrado ir Lietuvos jaunimo organizacijų.
 
Susitikimo metu vyks ne tik bendros susipažinimo sesijos, bet ir darbas grupėse ir individualiai bei organizacijų pristatymai, gerosios patirties manai – įdomiausių projektų pristatymai bei susitikimai su Kaliningrado srities administracijos atstovais, atsakingais už jaunimo reikalus.
 
Reikalavimai dalyviams:
Jaunimo organizacijų lyderiai;
Besidomintys bendradarbiavimu tarp Lietuvos ir Kaliningrado;
Nusiteikę aktyviai dalyvauti renginyje;
Gerai kalbantys angliškai ir/arba suprantantys rusiškai
Galintys dalyvauti visą susitikimo laiką.

Atrankos procedūra:
Asmenys, norintys dalyvauti renginyje, turi užpildyti dalyvio anketą. Dalyvius atrinks LiJOT valdyba pagal anketose nurodytas kompetencijas ir motyvaciją. Iš tos pačios organizacijos bus atrenkama po vieną dalyvį.
 
Techninės detalės:
Visas apgyvendinimo, maitinimo, vizų, draudimo ir kelionės išlaidas apmokės RESC.
 
Anketų priėmimo terminas:
Užpildytas anketas siųskite el.paštu: international@lijot.lt, faksu: +370 5 279 10 14, paštu: Didžioji 8-5, Vilnius arba atneškite į LiJOT biurą nurodytu adresu iki spalio 22 d. 12val.
Anketą rasite čia.
 
Kontaktai:
Kilus klausimams, kreipkitės į LiJOT biurą, tel.nr.:  +370 5 279 10 14 arba el.paštu: international@lijot.lt.
 
Irina Lovkelienė