Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Įgyvendinamas projektas „Vilkiškių dvaro sodybos pritaikymas jaunimo reikmėms. II etapas“

2019 m. balandžio 25 d. Šalčininkų rajono savivaldybės administracija ir Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė projekto Nr. 05.4.1-CPVA-K-303-02-0025 „Vilkiškių dvaro sodybos pritaikymas jaunimo reikmėms. II etapas“ finansavimo ir administravimo sutartį, pagal kurią projektui skirta 447 206,53 Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų suma, Lietuvos, Šalčininkų rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 157 127,48 Eur.

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. Bendra projekto vertė – 604 334,01 Eur. Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ įgyvendinimo priemonę Nr. 05.4.1-CPVA-K-303 „Aktualizuoti viešąjį ir privatų kultūros paveldą“.

Medinė Vilkiškių dvaro sodyba, esanti Šalčininkų rajono sav., Turgelių sen., Vilkiškių k., buvo pastatyta 1847 metais, aplink dvarą yra valstybės saugomas parkas, kurio plotas – 3,3 ha. Daugelį metų Vilkiškių dvaro sodyboje buvo įsikūrusi pagrindinė mokykla. Sovietmečiu dvaro teritorijoje buvo organizuojamos Šalčininkų ir gretimų rajonų vaikų ir jaunimo vasaros stovyklos.

Siekiant atskleisti vertingąsias Vilkiškių dvaro sodybos fragmentų rūmų savybes ir padidinti lankytojų susidomėjimą kultūros paveldo objektu, bus atlikti kultūros paveldo objekto tvarkybos ir tvarkomieji statybos darbai.

Šio naujai inicijuojamo projekto „Vilkiškių dvaro sodybos pritaikymas jaunimo reikmėms. II etapas“ paskirtis – išsaugoti kultūros paveldo objektą, kuris šiuo metu visuomenei yra neprieinamas ir pritaikyti pastatą jaunimo kultūrinėms, edukacinėms ir socialinėms reikmėms: planuojamos vasaros stovyklos, ekskursijos ar išvykos į Vilkiškių dvarą, turiningo ir prasmingo laisvalaikio praleidimo užsiėmimai moksleiviams ir jaunimui (kūrybinės dirbtuvės, neformlūs būreliai, kt.), kilnojamosios parodos, seminarai, švečiamieji renginiai tiek jaunimui, tiek vietiniams lankytojams iš Šalčininkų ir regioniniams lankytojams iš aplinkinių rajonų.

Po projekto įgyvendinimo kultūros paveldo objekte įkurtas jaunimo centras.

Sutvarkius kultūros paveldo objektą, planuojama iš viso per metus pritraukti 5 360 naujų apsilankymų.

Projekto trukmė iki 2021 balandžio 30 d.