Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

Šį savaitgalį Šalčininkų rajone šurmuliavo Užgavėnės, o persirengėliai kvietė linksmai palydėti žiemą ir ruoštis artėjančiam pavasariui šaukdami visiems gerai pažįstamą šaukinį „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“.

Vasario 10 d., šeštadienį , Šalčininkų miesto centre įsikūrė Užgavėnių miestelis, šventės svečiai galėjo įsigyti meduolių, pintinių, mėsos ir duonos gaminių, verbų ir kitų tradicinių prekių. Kiekvienas galėjo įsigyti, ko tik širdis geidžia!

Mugės puošmena – persirengėlių apsilankymai. Skambant linksmai liaudies muzikai iš Šalčininkų kultūros centro traukė Lašininis, Kanapinis, Čigonė, Velnias ir kiti Užgavėnių personažai, kurie vaišino praeivius gardžiomis spurgomis. Žinoma, vyko ir Lašininio ir Kanapinio kova, joje dalyvavo ir mugės svečiai. Kas gi laimėjo? Nugalėtojo titulas, kai ir sako tradicija, atiteko pavasarį pranašaujančiam Kanapiniui.

 
 
 
 

Tądien dainų ir šokių ansamblis „Solczanie“ pakvietė į 35 metų veiklos jubiliejinio koncerto kartojimą. Ir vėl skambėjo liaudies dainos apie gimtąjį kraštą ir jo kasdienybę, apie papročius ir tradicijas, o net trys šokėjų grupės dovanojo spalvingus mūsų krašto ir Lenkijos liaudies šokius. Kiekvieną pasirodymą lydėjo aplodismentai.

 

Tačiau Užgavėnės tuo nesibaigė. Sekmadienį, vasario 11 d., atsisveikinimo su žiema renginiai įvyko Akmenynėje ir Jančiūnuose, čia vietos gyventojai ir svečiai žiemą vijo kartu su atlikėjais „Kapela kawalerów podwileńskich“, degino Morę, linksminosi, dainavo ir šoko.

  
Užgavėnės Akmenynėje
  
  
Užgavėnės Jančiūnuose

Artimiausią trečiadienį – Pelenų diena, prasidės Gavėnia. Keturiasdešimt dienų ruošimės Kristaus mirties ir prisikėlimo šventei – Velykoms.