Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Ženklinami turizmo objektai – tikimės daugiau turistų!

Ženklinami turizmo objektai – tikimės daugiau turistų!

Šalčininkų rajone turime be galo gražių kultūros paveldo ir gamtos objektų, kuriuos verta aplankyti, o keliauti yra smagu, kai žinai kelią. Tačiau, ką daryti tuo atveju, jeigu nori kažkur nuvykti ir tik apytiksliai numanai vietą? Žinoma, galima pasinaudoti išmaniosiomis technologijomis, tačiau ženklai ir informaciniai stendai taip pat reikalingi kiekvienam turistui.

Šiuo metu Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendina turizmo objektų ženklinimo projektą, kuris turės įtakos rajono vietos ir atvykstamojo turizmo plėtrai ir turistų pritraukimui. Projektu siekiama įrengti turizmo ženklinimo infrastruktūrą ir užtikrinti turistų bei lankytojų informuotumą apie turizmo maršrutuose esančias lankytinas vietas. Projektas „Pietryčių Lietuvos turizmo maršrutas“ įgyvendinamas kartu su partneriais Vilniaus ir Švenčionių rajonų savivaldybėmis kuriant bendrą Pietryčių Lietuvos turizmo maršrutą.

   Iš viso Šalčininkų rajone jau įrengtas 21 kelio ženklas, tačiau atsiras ir informaciniai – taktiliniai stendai, pritaikyti silpnaregiams, iš viso jų bus 15 ir 2 informaciniai stendai.

Informaciniai stendai bus įrengti prie tokių objektų kaip Šalčininkų, Jašiūnų, Vilkiškių dvarai, Paulavos respublika, Bėčionių piliakalnis, Žižmų ir Rimašių gatviniai kaimai, Norviliškės, Dieveniškės, Eišiškių piliavietė ir kt.

Taktilinių stendų tekstas bus pateiktas Brailio raštu, o jame pavaizduotas objektas bus reljefinis. Tokiu būdu silpnaregiai galės ne tik perskaityti tekstą, bet ir suprasti, kaip atrodo lankomas objektas arba vietovė.

Įgyvendinant projektą „Pietryčių Lietuvos turizmo maršrutas“ Švenčionių, Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose iš viso bus įrengti 254 ženklai ir stendai.Informaciją parengė Inesa Suchocka