Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Žalgirio mūšis: gyva istorijos pamoka Šalčininkuose

Žalgirio mūšis: gyva istorijos pamoka Šalčininkuose

Šįvakar Šalčininkuose vyko gyva istorijos pamoka – Žalgirio mūšis persikėlė į miesto parką. Žalgirio mūšio 611-ųjų metinių minėjimas prasidėjo nuo Lietuvos ir Lenkijos himnų giedojimo ir istorinių vėliavų pakėlimo. Į susirinkusią publiką kreipėsi Lenkijos Respublikos ambasados Konsulinio skyriaus vadovė Irmina Šmalec pabrėžusi, kad bendros Lietuvos ir Lenkijos pastangos 1410 metais tapo abioms valstybėms svarbiaistorine data. 

 

 

 

 

 
 

Iššautos senovinių pabūklų salvės ir prasidėjo! Į mūšio lauką įžengė kryžiuočiai, jungtinę kariuomenę į mūšį prieš juos vedė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas ir Lenkijos karalius Vladislavas Jogaila. Kaip ir prieš 611 metų lietuvių ir lenkų karžygiai išėjo į pergalingą mūšį. Žvangėjo kardai, skambėjo kovos šūkiai, liejosi emocijos, riteriai baltais apsiaustais su juodais kryžiais krito pakirsti lietuvių ir lenkų kardų. Triumfavo pergalė. Priešas sutriuškintas!

 
 
 

Šalčininkuose Žalgirio mūšio inscenizacija rengiama antrą kartą. Kaip ir pernai, šalčininkiečiai turėjo progą pamatyti šlovingą lietuvių bei lenkų kariuomenių pergalę, kuri yra viena svarbiausių Lietuvos istorijoje.

Lietuvos ir Lenkijos karius, o taip pat kryžiuočius vaidino rekonstruktorių klubo „Viduramžių pasiuntiniai“ komanda.

Organizatoriai taip pat pakvietė publiką į Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestro, grupės „Art of Music“ ir Jono Chockevičiaus koncertą. Pristatytos garbės sargybos kuopos karių su XIV a. šarvais ekipuotės, Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir ekipuotės, Lietuvos kariuomenės karo prievolės parodos, vyko Karo muziejaus edukaciniai ir Vilniaus įgulos karininkų ramovės kirvių svaidymo užsiėmimai. Spalvingo ir nekasdieniško renginio metu veikė amatų ir tautodailės mugė.