Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Vilkiškių dvaras bunda naujam gyvenimui

Vilkiškių dvaras bunda naujam gyvenimui

Kultūros paveldo objektų atgaivinimas ir pritaikymas turizmo reikmėms - tai sėkmingai realizuojami Šalčininkų rajono savivaldybės projektai. Vienas iš jų – Vilkiškių dvaro rūmų vidaus patalpų remontas, leisiantis užtikrinti jo veiklos pradžią. Vis arčiau ta mintis, kad netrukus jis prisipildys gyvenimo: čia skleisis jaunatviškos mintys, šurmuliuos jaunimo stovyklos, susitikimai, koncertai, edukaciniai renginiai, parodos. Tačiau kol kas čia vis dar darbuojasi statybininkai.

Statybos ir architektūros skyriaus specialistų teigimu, šiuo metu sparčiai vyksta apdailos darbai, glaistomos sienos, restauruojamos durys ir grindys. Rūsyje apdailos darbai artėja prie pabaigos. Buvęs drėgnas rūsys nustebins išsaugotomis nišomis, atidengtomis arkomis ir plytų mūro skliautais, puikiai derančiais su balta sienų spalva. Pirmame aukšte restauruojami mediniai laiptai, vedantys mansardą, atliekami inžinieriniai darbai, šildymo, vėdinimo elektros įrengimo darbai. Pirmo aukšto lubų restauravimo, tinkavimo darbai yra atlikti, dabar vyksta glaistymo ir dažymo darbai. Mansardoje taip pat ryškėja galutinis rezultatas: glaistomos ir dažomos sienos, atliekami stoglangių apdailos darbai. Sukurta pastato pilnaverčiam funkcionavimui būtina infrastruktūra – katilinė ir nuotekų valykla.

 
 

Nuoseklūs Šalčininkų rajono savivaldybės darbai nuo dvaro rūmų pastato konstrukcijų atnaujinimo pradžios dar 2014 metais netrukus sudarys sąlygas, užtikrinančias kultūros paveldo objekto puoselėjimą ir jaunimui teikiamų paslaugų įvairovę. Be to, keli įgyvendinti projektai leis iš naujo atrasti Vilkiškes Lietuvos turizmo žemėlapyje.