Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Vilkiškės jaunimui – jau netrukus!

Vilkiškės jaunimui – jau netrukus!

Vilkiškių dvaro pritaikymas jaunimo poreikiams – tai ilgametis ir nuosekliai realizuojamas Šalčininkų rajono savivaldybės tikslas. Siekiant suteikti dvarui naują gyvenimą nueitas sudėtingas kelias. Ilgus metus šioje išskirtinėje vietoje veikė mokykla, o ją uždarius patalpos laukė permainų.

2015 m. Šalčininkų rajono savivaldybės administracija atlikusi pastato renovacijos I etapo darbus pagal programą Leader. Atlikti pastato fasado, stogo, laikančiųjų konstrukcijų, laiptų atnaujinimo darbai, įrengti nauji mediniai dvivarčiai langai, pagaminti pagal autentišką pavyzdį. Fasado dailylentės demontuotos ir pakeistos naujomis identiškomis. Pakrypęs balkonas demontuotas ir atstatytas pagal detalius brėžinius. Atkurti langų puošybos elementai, sustiprinti pastato pamatai, įrengta stogo danga. Visi šie darbai pranašavo, jog pastatas bus renovuojamas ir iš vidaus.

Praėjusių metų rudenį Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendino kraštovaizdžio tvarkymo projektą, kuriuo dvaro aplinka tapo palanki poilsiui ir turizmui. 2018 m. Šalčininkų rajono savivaldybė parengė ir pateikė paraišką  dėl finansavimo skyrimo dvaro rūmų vidaus patalpoms atnaujinti ir pritaikyti jas jaunimo poreikiams. Finansavimo sutartis pasirašyta praėjusių metų balandį, o prieš kelias savaites į dvaro vidaus patalpas įsikėlė statybininkai. Kokie gi pasikeitimai laukia Vilkiškių dvaro?

 
 

Statybos ir architektūros skyriaus specialistai atskleidžia, jog išsaugant autentišką išsidėstymą bus suremontuotos ir neįgaliesiems pritaikytos cokolinio, pirmojo aukštų ir mansardos patalpos. Bendras remonto darbų plotas – 809 kv. m. Cokoliniame aukšte bus išsaugotos esamos nišos ir arkos, čia bus įrengtos virtuvės ir maitinimo patalpos, kuriomis galės pasinaudoti būsimi stovyklautojai. Pirmame aukšte bus suremontuotos dvi didelės patalpos, kurios darbų metu bus pritaikytos konferencijoms, seminarams ir kitai edukacinei veiklai, ekspozicijų salė, kiti kambariai. Mansardoje bus įrengtos gyvenamosios patalpos, numatyta 30 miegamų vietų. Taip pat bus įsigyta kompiuterinė įranga ir baldai.

Realizuojant projektą dvaro rūmuose bus atkurtos trys krosnys, išlikusios iki mūsų dienų su visa apdaila, dvi lubų rozetės bus gaminamos pagal esamą autentišką pavyzdį, pasitarimų kambaryje bus atkurtas autentiškas parketas. Visos vidaus patalpų durys bus gaminamos pagal originalų pavyzdį. Taip pat bus renovuojami vidaus laiptai su turėklais.

 
 
 
 
 

Svarbi projekto dalis – inžinerinės komunikacijos: katilinė, vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklai, elektros instaliacija, gaisrinė signalizacija, interneto ir telefono ryšiai. Taip pat bus įrengti sanitariniai mazgai, dušai, kurie bus pritaikyti ir neįgaliesiems. Kitas dalykas, judėjimo sunkumų turintys žmonės galės nevaržomai patekti į dvarą, nes jame bus įrengti net 3 keltuvai į kiekvieną aukštą. Šiuo metu vyksta demontavimo ir paruošiamieji darbai. Šalčininkų rajono savivaldybės siekis paversti vaizdingoje vietovėje įsikūrusį dvarą jaunimo centru įgauna pagreitį, planuojama, kad kitų metų pavasarį statybos darbai bus baigti.

Dar vienas Šalčininkų rajono savivaldybės žingsnis dėl Vilkiškių dvaro įveiklinimo – tarptautinis projektas pagal Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programą, įgyvendinamas kartu su partneriais iš Sokulkos ir Lietuvos verslo konfederacija. Tikimasi sėkmingos parengtos strategijos, numatytų veiklų ir idėjų įgyvendinimo.


Inesa Suchocka