Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Verseka: Joninių naktis - ne miegui

Verseka: Joninių naktis - ne miegui

Spalvingi vainikai, deganti ugnis, linksmybės ir, žinoma, paslaptingojo paparčio žiedo ieškojimas – su tuo asocijuojasi Joninės, kurios šiemet buvo švenčiamos birželio 23 d. prie Versekos, Kalesninkų seniūnijoje. Tradicinis renginys, kurį organizavo Kalesninkų vendruomenės centras, vadovaujamas pirmininkės Danutos Vilbik, sukvietė vietos gyventojus ir svečius.

- Taip jau yra, kad Joninės – tai proga susitikti šeimoms, aplankyti tėviškę. Smagu matyti seniūnijos gyventojus, ne mažiau malonu pasveikinti žmones, kurie seniai išvyko iš Kalesninkų, bet atvyko prie Versekos kartu pasilinksminti. Tai jau tradicija. Tikiuosi, kad taip ir bus, - pasakė Kalesninkų seniūnijos seniūnė Danuta Vilbik.

 


 
 
 

Ieškoti paparčio žiedo kartu su vietos gyventojais atvyko Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Ana Jesvilienė, kuri kategoriškai atmeta šios paslapties nebuvimo gamtoje prielaidas.

- Kaip nėra? Žinoma, kad žydi. Žinoma, kad radau, ir šiandien jo ieškosiu, - juokaudama sako vicemerė Ana Jesvilienė.

Susirinkusiai publikai ji linkėjo gerai praleisti laiką ir sėkmingai ieškoti paparčio žiedo. Kartu su seniūne pasveikino varduvininkus, įteikdama jiems ąžuolų vainikus. Sveikinimo žodžiai ištarti ir seniūnei Danutai Vilbik, su Jonais ir Janinomis švenčiančiai ir gimtadienį, ir vardadienį.

Į Joninių šventę taip pat atvyko Kalesninkų parapijos klebonas Tadeuš Švedavičius, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariai Stanislav Vencius ir Tadeuš Rus, Kalesninkų L. Narbutto gimnazijos direktorė Mirena Garackevič.

 
 
 

Po sveikinimų varduvininkų vietą scenoje užėmė atlikėjai. Anot vedėjos, renginys turėjo trukti iki ryto. „Nes jei tai trumpiausia naktis metuose, kam išvis eiti miegoti? – skatino linksmintis Viktorija Girdijevska.

Šventinį vakarą koncertavo Kalesninkų L.Narbuto gimnazijos mokinės, ansamblis „Sare Roma“ ir Ištvan Kvik, Božena Krasilova, grupė „Black Guitars“. Linksmybės tęsėsi iki vėlyvo vakaro. Žinių apie paparčio žiedo paieškas neturime...