Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Švietimas: siekiame geresnių matematikos egzamino rezultatų

Švietimas: siekiame geresnių matematikos egzamino rezultatų

Ne be priežasties matematika vadinama mokslų karaliene, su kuria susibičiuliauti nėra paprasta. Aikštinga, principinga, niekam nepataikaujanti ir į jokius kompromisus nesivelianti skaičių valdovė reikalauja labai gero pasiruošimo ir nuolatinio tobulėjimo. Būtent to ir siekia Šalčininkų rajono savivaldybė, kad dešimtokai ir dvyliktokai į pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą ar valstybinį brandos egzaminą ateitų puikiai pasiruošę ir pasitikintys savimi.

Jau trečius metus Švietimo ir sporto skyrius siūlo rajono dešimtokams ir dvyliktokams užpildyti mokymosi spragas, ypač po karantino metu organizuoto nuotolinio mokymo. Pavyzdžiui, pernai nuo praėjusių metų lapkričio iki mokslo metų pabaigos 62 rajono dešimtokai ir 56 dvyliktokai gilino matematikos žinias ir siekė gauti geresnius egzaminų rezultatus. Dešimtokams surengti 22 užsiėmimai, dvyliktokams – 23. Šalčininkų rajono jaunimą mokė patyrę Vilniaus ir Kauno mokytojai ekspertai arba metodininkai, mokyklose jiems buvo priskirti mokytojai konsultantai. Šias matematikos konsultacijas - korepeticijas Šalčininkų rajono savivaldybė apmokėjo biudžeto lėšomis.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Reginos Markevič teigimu, užsiėmimų temos buvo numatytos pagal matematikos kurso programą, po kiekvieno susitikimo mokiniai gaudavo savarankiškas užduotis, kurias turėjo atlikti ir įkelti į sistemą, kad lektoriai galėtų jas patikrinti.

- Siekiame gerinti mūsų mokinių pasiekimų rezultatus ir žinome, kad reformomis to nepasieksime, todėl Šalčininkų rajono savivaldybė realizuoja konkrečius veiksmus, kuriais pagerintume mokinių žinias ir gebėjimus, o taip ugdytume motyvaciją, pasitikėjimą savimi. Investicijos į jauną žmogų visada buvo ir yra vienos svarbiausių, - sako R. Markevič.

Jos teigimu, šiemet dvyliktokai ir dešimtokai vėl pakviesti į papildomas konsultacijas - korepeticijas, papildomai matematikos egzaminui ruošis 54 dešimtokai ir 53 dvyliktokai. Švietimo ir sporto skyrius taip pat ieško galimybių surengti ir papildomas lietuvių kalbos konsultacijas - korepeticijas 11 - 12 klasių mokiniams, kad egzaminai Šalčininkų rajono jaunimui būtų lengviau įveikiami.