Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkų rajone statomos dvi nuotekų valyklos

Šalčininkų rajone statomos dvi nuotekų valyklos

UAB „Tvarkyba“ ir Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendina nuotekų valyklų Jašiūnuose ir Baltojoje Vokėje statybos darbus, kuriais siekiama vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo paslaugų prieinamumo ir efektyvumo, gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo. Darbai realizuojami pagal projektą „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra Šalčininkų rajone“.

Naujos nuotekų valyklos statybos darbai Baltojoje Vokėje prasidėjo praėjusių metų pavasarį. Specialistų teigimu, šiuo metu atlikta apie 80 proc. visų darbų. Valymo įrenginių teritorijoje pastatytas technologinis pastatas, įrengtas biologinis reaktorius, antrinis nusodintuvas, dumblo ir atvežtinių nuotekų talpa, atvežtinių nuotekų priėmimo mazgas ir pan. Tačiau projektą apimą ir kitos veiklos – vandens tiekimo ir nuotekų tinklų rekonstrukcija Baltosios Vokės Vilniaus, Naujojoje, Durpininkų ir Mickevičiaus gatvėse. Nuotekų valymo įrenginių statybos ir įrengimo darbus bei nuotekų tinklų rekonstrukciją planuojama pabaigti rudenį. Darbus atlieka AB „Panevėžio statybos trestas“.

 

Šių metų pavasarį nuotekų valymo įrenginių statybos darbus Jašiūnuose pradėjo jungtinės veiklos dalyviai UAB „August ir Ko“ ir UAB „KRS“. Šiuo metu statomas lengvų konstrukcijų technologinis pastatas, kuriame bus įrengti uždaro tipo valymo įrenginiai, teritorija bus apšviesta, įrengta apsauginė ir priešgaisrinė signalizacija, numatytos žaibosaugos – įžeminimo priemonės. Planuojama, kad nauji valymo įrenginiai Jašiūnuose pradės veikti kitų metų pavasarį.

 

UAB „Tvarkyba“ l. e. direktorės pareigas Danutos Suckel teigimu, projektas „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra Šalčininkų rajone“ įgyvendinamas kelerius metus ir orientuotas į kelias veiklas.

- Prasidėjus projekto veikloms 2017 m. realizavome nuotekų tinklų statybos darbus Šalčininkuose, šiuo metu vyksta nuotekų valymo įrenginių statyba Jašiūnuose ir Baltojoje Vokėje, rekonstruoti vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklai Baltojoje Vokėje. Tačiau įvykdžius viešuosius pirkimus, pasirašius rangos ir kitas sutartis, mums pavyko sutaupyti lėšų. Kreipėmės į Aplinkos ministerijos Aplinkos valdymo agentūrą ir gavome pritarimą įtraukti papildomas veiklas – projektuosime ir statysime nuotekų valymo įrenginius Dieveniškėse ir Zavišonyse. Artimiausiu metu planuojama įvykdyti viešuosius pirkimus, - sako Danuta Suckel.

Apie nuotekų tinklų įrengimą rašėme čia.


Informaciją parengė Inesa Suchocka