Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Nuotekų tinklų plėtra Šalčininkuose ir Eišiškėse

Nuotekų tinklų plėtra Šalčininkuose ir Eišiškėse

Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra – tai gyventojų gyvenimo kokybės užtikrinimas, švarios aplinkos puoselėjimas ir konkurencingos gyvenvietės kūrimas. Šiuo metu Šalčininkų rajono savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vandenys“ realizuoja vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektus Šalčininkuose ir Eišiškėse.

Projekto pareiškėjas – UAB „Vilniaus vandenys“, Šalčininkų rajono savivaldybė atliko projektų rengimo darbus. Savivaldybės administracijos specialistai pernai susitiko su Eišiškių ir Šalčininkų gyventojais, konsultavo juos projektų klausimais ir surinko ne tik prašymus, bet ir įsipareigojimus prisijungti prie besiplečiančių vandentiekio ir nuotekų tinklų. Gyventojų sutikimai – tai finansavimo pritraukimo projektų įgyvendinimui garantas.

Šalčininkuose nuotekų ir vandentiekio tinklai tiesiami A. Mickevičiaus gatvėje (nuo 27 iki 44 namo) P. K. Bžostovskio gatvėje, Vilniaus gatvėje (nuo 60 iki 79 namo), Spalio 25-osios gatvėje (nuo 1 iki 16 namo), Žaliojoje gatvėje (nuo 5E iki 45 namo) ir K. Vagnerio gatvėje (nuo 7 iki 18 namo). Iš viso Šalčininkuose prie centralizuotų nuotekų tinklų bus prijungti 137 būstai, jais naudosis apie 300 gyventojų. Šiuo metu pagal techninį projektą numatyti darbai vyksta A. Mickevičiaus, Nepriklausomybės ir Vilniaus gatvėse.


 
 

Eišiškėse centralizuoti nuotekų tinklai bus įrengti Varėnos plente (nuo 1 iki 17A namo) Akacijų, Gėlių, Sodų (nuo 2 iki 8 namo), Žaliosios (nuo 3 iki 20 namo) ir Užmiesčio (nuo 1 iki 11 namo) gatvėse. Iš viso bus prijungta 119 būstų, apie 260 gyventojų.

Šiandien įvykusiame Šalčininkų rajono savivaldybės ir UAB „Vilniaus vandenys“ specialistų pasitarime aptarta projekto realizavimo darbų eiga. Planuojama, kad Eišiškėse darbai prasidės kitų metų pradžioje, šiuo metu vyksta projektavimas. Numatoma užbaigti darbus 2021 m. pabaigoje - 2022 m. pradžioje. 

Svarbiausias įgyvendinamo projekto rodiklis - nuotekų šalinimo paslaugų prieinamumas ir efektyvumas, kartu užtikrinant ir centralizuotai teikiamą vandenį.

Šalčininkų rajono savivaldybė šiemet realizuoja kelias veiklas vandentvarkos infrastruktūros plėtros srityje. Siekiama gauti finansavimą nuotekų tinklų infrastruktūros plėtrai Šalčininkuose ir Eišiškėse, vyksta susitikimai su gyventojais. Projektuojamos naujos nuotekų valyklos Zavišonyse ir Dieveniškėse, pritarta projektiniams pasiūlymams.

Informaciją parengė Inesa Suchocka