Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Naujos nuotekų valyklos Dieveniškėse ir Zavišonyse

Naujos nuotekų valyklos Dieveniškėse ir Zavišonyse

Efektyvus buitinių nuotekų valymo būdas – centralizuoti nuotekų valymo įrenginiai, leidžiantys apsaugoti gamtą nuo taršos ir užtikrinantys gyventojų gyvenimo kokybę. 

- Nuotekų valymas – tai specifinė sritis, kuri lyg niekam nematoma ir neapčiuopiama, nes mes tiesiog nuleidžiame vandenį ir nesusimąstome, kur jis bėga. Tačiau iš tiesų sklandus jų veikimas užtikrina gyventojų komfortą ir apsaugo gamtą. Zavišonyse ir Dieveniškėse nuotekų valymo įrenginiai pasenę, statyti 1980 ir 1979 metais. Zavišonyse centralizuotais nuotekų valymo įrenginiais naudojasi 171 abonentas, Dieveniškėse - 90. Nuolatos atliekame remonto darbus, stengiamės palaikyti juos geros būklės, tačiau laikas daro savo. Todėl atsiradus galimybei pastatyti šiose gyvenvietėse naujas valyklas net nedvejojome dėl darbų būtinumo. Mūsų rūpestis - į aplinką grąžinti tik švarų vandenį, - pasakoja UAB „Tvarkyba“ direktorius Aleksandras Kasparovičius.

Bendras Šalčininkų rajono savivaldybės ir UAB „Tvarkyba“ įgyvendinamas projektas leis pastatyti Zavišonyse ir Dieveniškėse modernius ir kompaktiškus valymo įrenginius, kurių procesas yra automatizuotas, o valdymas vyksta nuotoliniu būdu.

Šiandien, gegužės 25 d., pasirašytos sutartys dėl nuotekų valymo įrenginių projektavimo ir statybos darbų. Artimiausiomis dienomis UAB „August ir KO“ pradės projektavimo darbus, planuojama, kad statybos darbai pajudės rudenį.


 

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak kartu su UAB „August ir KO“ direktoriumi Raimundu Zmaila aptarė naujų nuotekų valyklų projektavimo ir statybos proceso eigą, numatė būsimų darbinių susitikimų grafiką, atsakingus asmenis.

- Vandentvarkos projektai mums yra be galo svarbūs, nes, pavyzdžiui, tokia gyvenvietė, kaip Zavišonys plečiasi, statomi nauji namai, čia gyvena daug jaunų šeimų, apie 800 gyventojų, todėl nuotekų surinkimo klausimas yra labai aktualus. Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas bus sklandus ir efektyvus, - kalbėjo direktorius Josif Rybak.


 
 

Šalčininkų rajono savivaldybė turi nemenkos patirties įgyvendinant vandentvarkos projektus. Pernai realizuoti dviejų nuotekų valyklų statybos darbai Baltojoje Vokėje ir Jašiūnuose. Konstruktyvių sprendimų dėka pavyko sutaupyti lėšų ir gauti Aplinkos valdymo agentūros pritarimą statyti nuotekų valymo įrenginius Zavišonyse ir Dieveniškėse.

Informaciją parengė Inesa Suchocka