Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

„Nauja“ Eišiškių biblioteka

„Nauja“ Eišiškių biblioteka

Eišiškių suaugusiųjų ir vaikų bibliotekos keičia aplinką ir kuriasi naujose šviesiose ir erdviose patalpose, įsikūrusiose Eišiškių laisvalaikio ir verslo centre.

Apie Eišiškių bibliotekų „kelionę“ iš vienos vietos į kitą pasakoja Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Olga Mažeiko.

- Mūsų duomenimis, pirmoji biblioteka Eišiškėse pradėjo veikti dar 1936 metais, tuomet pirmoji bibliotekininkė buvo Marija Tiškevič. Šiandien džiaugiamės, kad švelninat karantino sąlygas ir galutinai įsirengus galėsime pakviesti skaitytojus į šiuolaikiškai įrengtas patalpas. Eišiškių gyventojai tikriausiai prisimena, kad suaugusiųjų biblioteka buvo įsikūrusi Gegužės aikštėje, kur šiuo metu veikia šeimos gydytojo kabinetas, vėliau ji persikėlė į Kultūros centro patalpas, dažnai vadinamas kino teatru, galiausiai į seniūniją. Vaikų biblioteka taip pat glaudėsi ne vienoje vietoje: ir priešais dabartinę MAXIMOS parduotuvę, buvusiame Darbos biržos pastate, Kultūros centre keitė savo patalpas du kartus. Dabar abi bibliotekos „susitiko“ Eišiškių laisvalaikio ir verslo centre, - džiaugiasi direktorė.

Šiuo metu bibliotekininkės Olga Sventoslavskaja, Jolianta Govorskaja, Rita Dovsevičienė, Liliya Hirdziyeuskaya gyvena darbingomis, bet kartu ir džiaugsmingomis nuotaikomis. Jos pastebi, kad persikraustyti iš tiesų teko ne vieną kartą, tačiau dabar – nuotaikos ypatingos. Viskas nauja, gražu, šiuolaikiška ir stilinga.

Šalčininkų rajono savivaldybės pastangų ir užsibrėžto tikslo įgyvendinimo dėka Eišiškių suaugusiųjų ir vaikų bibliotekos pakvies lankytojus į naujas patalpas, kuriose bus galimybė ne tik pasiimti knygas, bet ir jas skaityti, naudotis kompiuteriais, dalyvauti seminaruose, mokymuose ir kitose edukacinėse ir kultūrinėse veiklose. Šiuo metu bibliotekininkės entuziastingai dėlioja knygas, kuria naujus planus.

Bibliotekos patalpos kruopščiai apgalvotos su gerai suplanuotos: įrengiamos erdvės, kuriose galima naudotis kompiuteriais, atskiros patalpos skirtos knygoms, renginiams, yra akustinės kėdės ir kiti modernūs baldai.

Suaugusiųjų bibliotekos patalpos
 
 
 

Iš viso Eišiškių suaugusiųjų bibliotekoje registruoti  437 vartotojai, per metus jiems išduoda 15127 knygų. Vaikų bibliotekoje lankosi 334 lankytojai, per metus jie perskaitė 11009 knygų. Bibliotekos Eišiškėse – tai daugiau negu knygų paėmimo ir grąžinimo vieta. Čia trykšta aktyvus kultūrinis ir visuomeninis gyvenimas: valstybinių ir atmintinų dienų minėjimai, kompiuterinio raštingumo mokymai, vaikų apsilankymai, edukacinės pamokėlės, rankdarbių ir meno terapijos užsiėmimai – tai tik nedidelė dalis veiklos, kurią siūlo bibliotekininkės. Linkime joms sėkmės ir kūrybinio įkvėpimo!

Vaikų bibliotekos patalpos
 
 
 

Vaikų biblioteka kuriasi pirmame Laisvalaikio ir verslo centro aukšte, suaugusiųjų - antrame. Reikalui esant lankytojai į antrą aukštą galės pakilti liftu.

Inesa Suchocka