Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Merkio slėnis naujoje Mečislavo Machuliako knygoje

- Naujos knygos pasirodymas – tai svarbus įvykis jos autoriui. Nemažiau svarbus įvykis – knygos pristatymas jos laukiančiai visuomenei, kuriai to reikia. Esame be galo dėkingi už eilinę publikaciją, kuri labai dažnai pasitarnauja mums kaip vadovėlis, - pasakė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič Mečislavo Machuliako knygos „Merkio slėnyje“ pristatyme, įvykusiame š. m. lapkričio 28 d. Rūdninkų renginių salėje.

Susitikime dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Jašiūnų seniūnijos seniūnė Sofija Griaznova, Baltosios Vokės seniūnas Genadij Baranovič, Šalčininkų seniūnas Gžegož Jurgo, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narės Jadvyga Sinkevič ir Lucija Dudoit,
Šalčininkų viešosios bibliotekos direktorė Irena Šablinskaitė, knygos autoriaus bičiuliai.

Mečislav Machuliak gyvena Lenkijoje, dirba Polaneco seniūnijos sekretoriumi. 700 kilometrų, skiriančių jį ir Šalčininkus, ne kliūtis simpatizuoti Šalčininkų žemei. „Merkio slėnyje“ – tai trečioji Mečislavo Machuliako publikacija apie Šalčininkų rajoną. Autoriaus pastangomis pasirodė du knygos „Į Šalčininkų kraštą“ leidimai ir „Dieveniškėse ir toliau“.

 
 

- Pirmą kartą į Šalčininkų rajoną atvykau beveik prieš 15 metų. Iš karto pajutau, kad tai ypatingas kampelis, turtingas istorija, tradicijomis, žmonėmis. Kadaise kalbėdamasis su meru paklausiau, kokio tipo bendradarbiavimas ir pagalba jį domina. Meras atsakė, kad gerai būtų paviešinti turtingą rajono istoriją kokioje nors publikacijoje. Planavome nedidelį leidinį, tačiau medžiagos buvo tiek, kad pasirodė knyga „Į Šalčininkų kraštą“, po to ir antras jos leidimas, vėliau – „Dieveniškėse ir toliau“. Prisipažinsiu, kad norėjau išsamiau pristatyti Merkio apylinkes – Turgelius, Tabariškes, Jašiūnus. Labai džiaugiuosi, kad susitinkame Rūdninkuose, vietovėje, per kurią driekėsi Karališkasis kelias. 1572 m. čia įvyko Rūdninkų suvažiavimas, vienas iš reikšmingų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės įvykių. Knygoje norėjau atskleisti mažai žinomus ir pamirštus faktus, - pasakė knygos autorius Mečislav Machuliak.
 

Susitikimo metu Mečislav Machuliak padovanojo knygą su autografu visiems norintiems.

Irena Kolosovska