Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Medicinos paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas

Medicinos paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas

Prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos ir ligų prevencija – vienas Šalčininkų rajono savivaldybės prioritetinių darbų, kuriuo siekiama gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir tobulinti sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūrą.

Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendino projektą „Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas“, kuriuo Šalčininkų poliklinikoje, Turgelių ir Jašiūnų ambulatorijose atlikti patalpų modernizavimo darbai ir įsigyta įranga, o Dieveniškių ir Baltosios Vokės ambulatorijose įsigyta medicinos įranga.

Remonto darbai – pritaikymas neįgaliesiems

Vienas svarbių darbų - patalpų pritaikymas neįgaliesiems. Turgelių ir Jašiūnų ambulatorijose judėjimo sunkumų turintys žmonės į antrą aukštą bus pakeliami keltuvais, jų poreikiams pritaikyti ir sanitariniai mazgai, esantys pirmame aukšte, o taip pat lauko pandusai.

Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centre modernizuota registratūra, įrengtas eilių valdymo terminalas, pirmame aukšte esantys sanitariniai mazgai  ir EKG kabinetas (iš antro perkeltas į pirmą aukštą) taip pat pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, siekiant užtikrinti teikiamų paslaugų prieinamumą. Pastebėtina, kad neįgaliesiems paženklintos ir atskirtos vietos prie ambulatorijų ir vidiniame poliklinikos kiemelyje.

Naujos paslaugos

Pirmame poliklinikos aukšte taip pat įrengtos patalpos naujoms paslaugoms teikti. Vienoje iš jų įrengtas DOTS - tiesiogiai stebimo trumpo gydymo – kabinetas, kuriame lankysis tuberkulioze sergantys pacientai. Tačiau gyventojai neturi nerimauti – užkratą skleidžiantys asmenys čia nesilankys. Kabinetas skirtas ligoniams, kurių liga išgydyta, bet jie vis dar turi vartoti vaistus. Kita patalpa – priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo kabinetas.

Automobilis

Pacientų lankymas namuose – tai neatsiejama poliklinikos veiklos dalis. Svarbiausi pacientai – patys mažiausi, pas kuriuos kasdien važiuoja šeimos gydytojai. Todėl neatsiejama įgyvendinto projekto dalis – lengvasis automobilis ŠKODA OCTAVIA, kuriuo medikai vyksta ir į medicinos punktus.

Nauja įranga

Šalčininkų rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas numatė ir naujos įrangos įsigijimą. Poliklinikoje gydytojai naudojasi naujais paros kraujospūdžio matavimo aparatais, elekrokardiografais, defibriliatoriais, gyvybinių funkcijų monitoriais, skaitmeniniu oftolmoskopu, rankine gaivinimo sistema ir kita įranga.

Odontologijos kabinetai

Jašiūnų ir Turgelių ambulatorijose atnaujintos odontologų darbo vietos aprūpintos gydytojo bei asistento instrumentų konsolėmis. Gydytojo odontologo konsolėje įrengti būtiniausi antgaliai (turbinis antgalis su intraoralinėms preparacijoms, ultragarsinis skaleris apnašoms, endodontijai, kampinis antgalis gręžimui, poliravimui ir kt.).

***

Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro 2020 m. rugsėjo 10 d. duomenimis, įstaigoje prisiregistravę 23 318 pacientai, 3 828 iš jų – vaikai. Iš viso čia dirba 22 gydytojai, 10 iš jų – šeimos gydytojai (2 šeimos gydytojai dirba ambulatorijose). Šalčininkų poliklinikoje lankosi Šalčininkų, Butrimonių, Gerviškių, Dieveniškių, Poškonių, Akmenynės, Turgelių, Jašiūnų, Baltosios Vokės seniūnijų gyventojai.

Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendinamu projektu siekia ne tik atnaujinti esamą infrastruktūrą, bet ir didinti poliklinikos veiklos efektyvumą, gerinti pirminės sveikatos priežiūros teikiamų paslaugų kokybę, sudaryti palankesnes pacientų aptarnavimo sąlygas, medikų darbo sąlygas. Svarbi realizuoto projekto dalis – neįgaliųjų integracija.

                                                              

Inesa Suchocka