Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Mečislav Machuliak apie Eišiškes

Mečislav Machuliak apie Eišiškes

 

- Džiaugiuosi, kad kažką tokio pavyko įgyvendinti, - pasakė knygos „Eišiškių krašte“ autorius Mečislav Machuliak.

Jau išleistos knygos „Į Šalčininkų kraštą“, „Dieveniškėse ir toliau“, „Merkio slėnyje“, dabar pasirodė ketvirtoji Mečislavo Machuliako publikacija apie Šalčininkų žemės istoriją ir dabartį „Eišiškių krašte“. Ilgai lauktos knygos prezentacija įvyko š. m. gegužės 27 d. Eišiškių lenkų namuose.

Mečislav Machuliak (Mieczysław Machulak) gimė 1958 metų gegužės 26 dieną Juzefove (Józefów, Lenkija). Tai regionalistas, kraštotyrininkas ir istorikas, tačiau, pirmiausia, jis yra geras Šalčininkų žemės Bičiulis, jos žinovas ir skleidėjas.


- Mano draugystė su Šalčininkų rajonu tęsiasi 18 metų. Viskas prasidėjo nuo Šalčininkų rajono savivaldybės ir Polaneco seniūnijos bendradarbiavimo, tuomet prasidėjo mano kelionės čia. Nepaisant to, kad neturiu šaknų rytų žemėse, pamilau jas, o to rezultatas – išleistos knygos. Man Eišiškės yra labiausiai lenkiškos iš visų lenkų gyvenviečių už dabartinės Lenkijos Respublikos ribų. Todėl knygos pasirodymas buvo tik laiko klausimas. Manau, kad nuomonių bus įvairių: ir geresnių, ir blogesnių. Esu susižavėjęs 10 amžių skaičiuojančio miestelio istorija, garsia jo praeitimi. Atradau labai daug medžiagos, kuria tiesiog negalėjau nepasidalinti ir džiaugiuosi, kad galiu perteikti šioje knygoje. Manau, kad tai gera pradžia ir turistinis vadovas norintiems šią knygą papildyti arba parašyti naują, - pasakė M. Machuliak.


Knygos autoriaus susitikime su skaitytojais dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, LR Seimo narys Leonard Talmont, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Eišiškių seniūnijos seniūnas Miroslav Bogdiun, Eišiškių lenkų namų direktorė Ana Jesvilienė, miestelio gyventojai, autoriaus bičiuliai.

Padėkos žodžius knygos autoriui tarė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, akcentavęs kiekvieno parašyto žodžio apie Šalčininkų žemę, rajoną, čia gyvenančius žmones svarbą.

- Pusiau juokais, pusiau rimtai pasakysiu taip – mūsų sąlygomis tai yra daugiau negu H. Senkevičiaus „Trilogija“. Mums, čia gyvenantiems žmonėms, knyga apie rajoną yra aukso vertės. Mečislavo Machuliako knygų turime jau keturias. Vertiname šį pasišventimą ir įsitraukimą, todėl Savivaldybės ir gyventojų vardu reiškiu nuoširdžią padėką už publikaciją. Mečislovai, darai tai gerai, tad turiu tau pasiūlymą sukurti Šalčininkų žemės savitumo enciklopediją – eilinę knygą, liudijančią mūsų rajono turtingumą, - pasakė rajono meras Zdzislav Palevič.

Eišiškiečių vardu į autorių kreipėsi LR Seimo narys Leonard Talmont, seniūnas Miroslav Bogdiun ir ponia Zofija Venckevič, akcentavę, kad nepaisant leidinių gausos, dabar eišiškiečiai turi pilną informaciją apie miestelį viename leidinyje.


Mielas susitikimo akcentas – trumpas ansamblio „Eišiščane“ pasirodymas. Po svečių pasisakymų prie Mečislavo Machuliako patraukė visi norintys gauti jo autografą.


Irena Kolosovska