Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Kaip keičiasi Eišiškių gimnazija

Kaip keičiasi Eišiškių gimnazija

Šiuo metu Eišiškių gimnazijoje sparčiai pluša statybininkai – Šalčininkų rajono savivaldybė skuba kuo greičiau užbaigti kelis lygiagrečiai įgyvendinamus projektus ir perduoti gimnazijos bendruomenei visavertiškai naudotis atnaujintomis patalpomis ir šiuolaikišku stadionu.

REMONTO DARBAI

Darbus gimnazijos patalpose atliekanti UAB „A&T Statyba“ iki rugsėjo 1 d. spėjo atlikti beveik visų klasių remontą, kad mokiniai mokslo metų pradžioje galėtų netrukdomi pradėti ugdymo procesą. Šiuo metu statybininkai persikėlę į senesnį korpusą, remontuojama biblioteka ir skaitykla, fizikos ir chemijos kabinetai, rūsyje esančios valgykla ir rūbinė. Statybos ir architektūros skyriaus specialistų teigimu, gimnazijos patalpų remonto eiliškumas derinamas su direktoriumi Robertu Sliževskiu, statybininkai savo ruožtu stengiasi kuo mažiau trukdyti ugdymo procesui. Planuojama užbaigti darbus iki lapkričio pabaigos

Be to, gimnazijoje lygiagrečiai realizuojamas dar vienas projektas, pagal kurį remontuojami sanitariniai mazgai: rūsyje (penki sanitariniai mazgai ir pagalbinė patalpa) ir pirmame aukšte (du sanitariniai mazgai) ir persirengimo patalpa šalia sporto salės. Pirmo aukšto sanitariniai mazgai atiduoti naudojimui, darbai tebevyksta rūsyje ir persirengimo kambaryje. Darbus atlieka UAB „Statybų prizmė“, planuojama užbaigti juos lapkričio pabaigoje.

 
 
 
 

NAUJA ĮRANGA

Be remonto darbų gimnazijoje bus atnaujinti baldai ir įranga. Kardinaliai keisis fizikos ir chemijos kabinetai, o taip pat jų laboratorijos. Dėmesio sulauks geografijos, biologijos, informatikos kabinetai, mergaičių technologijų klasė su maisto gaminimo zona, skaitykla ir iš dalies biblioteka. Įgyvendinus projektą kiekvienas gimnazijos mokinys turės asmeninę spintelę rūbinėje, kurioje saugiai galės palikti savo daiktus.

Didelis dėmesys skirtas valgyklai: maisto gaminimo patalpa įrengiama iš naujo ir bus aprūpinta nauja įranga, bus įrengti nauji šaldytuvai, stalai, maisto gaminimo vietos, gartraukiai, keisis maisto išdavimo linija. Tikimasi, kad per vieną pertrauką valgykla galės aptarnauti 90 mokinių.

Įgyvendinant projektą į mokyklą atkeliaus keturi interaktyvūs ekranai ir 20 kompiuterių.

STADIONAS

Gimnazijos stadionas taip pat keičia savo išvaizdą. Sudaromos sąlygos kokybiškam mokinių fiziniam ugdymui, kuriant ne tik šiuolaikišką stadiono infrastruktūrą, bet ir kitoms sporto šakoms pritaikytas erdves.

Stadiono atnaujinimo darbai apima bėgimo takų, krepšinio ir daugiafunkcinės sporto aikštelės įrengimą, teritorijos atnaujinimą. Pagal projektą numatytas sintetinių sportinių liejamų dangų įrengimas bėgimo takuose, krepšinio ir daugiafunkcinėje aikštelėse. Prieš savaitę aikštelėse ir bėgimo take paklota asfaltbetonio danga, kurios paviršiuje bus įrengtas sintetinės dangos sluoksnis.

 
 

Realizuojant projektą bus atliktas stadiono žymėjimas, įsigytas inventorius (futbolo vartai, krepšinio stovas, tinklinio tinklas), o taip pat suoliukai ir šiukšliadėžės. Daugiafunkcinė aikštelė bus pritaikyta žaisti tinklinį, rankinį, lauko tenisą. Be to, gautas papildomas finansavimas stadiono drenažo sistemai, įrengiant drenažo tvenkinuką vandens nuvedimui, apšvietimui, tvorai, treniruokliams, aikštelei ir takams, vedantiems iš gimnazijos vidinio kiemo į stadioną, vaikų žaidimų aikštelei. Taip pat bus įrengtas konteinerio tipo sanitarinis mazgas, teritorija bus apželdinta, pašalinti nesaugūs medžiai ir statiniai. Planuojama, kad stadiono darbai bus atlikti iki šių metų pabaigos. Kitų metų pavasarį gimnazijos bendruomenė jau galės sportuoti  105*68 m dydžio stadione, naudotis 400 m ilgio ir 5 m pločio bėgimo taku.

Eišiškių gimnazijos direktoriaus Roberto Sliževskio teigimu, Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendina ambicingą projektą, kuriuo siekiama gerinti Eišiškių gimnazijos ugdymo ir darbuotojų darbo sąlygas, tačiau kartu naudą pajus ne tik šios gimnazijos mokiniai ir mokytojai, bet ir visa Eišiškių bendruomenė.

Informaciją parengė Inesa Suchocka