Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

J. Sniadeckio gimnazijos vidaus erdvių remontas sparčiai juda į priekį

J. Sniadeckio gimnazijos vidaus erdvių remontas sparčiai juda į priekį

Dažnas remontas sužadina smalsumą. Kaip bus? Kaip atrodys? Ar patiks? Kokios bus spalvos? Kas pasikeis? Daug klausimų, į kuriuos atsakymas – tai galutinis remonto darbų rezultatas. Tokiomis nuotaikomis šiuo metu gyvena Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos bendruomenė.

Bet koks remontas – tai iššūkis ir nepatogumai, tačiau J. Sniadeckio gimnazijoje besidarbuojantys statybininkai stengiasi kuo mažiau trukdyti ugdymo procesą. Mokslo metų pradžioje prasidėjęs gimnazijos vidaus patalpų remontas džiugina pokyčiais: atnaujintoje, bet kol kas ne iki galo įrengtoje aktų salėje jau įvyko dvyliktokų paskutinio skambučio šventė, prie aktų salės esantys holas pakeitė savo išvaizdą ir paskirtį į jaunimo erdvę – galutinai ją įrengus ji tarnaus mokinių saviraiškos ir bendruomeniškumo ugdymui. Standartinė patalpa tapo ryški, jaunatviška stilinga ir šiuolaikiška. Be to, suremontuotos bibliotekos ir skaityklos patalpos, kuriose sudarytos kintančio ugdymo proceso realizavimo ir mokinių savišvietos galimybės. Biblioteka ir skaitykla taps nebe knygų išdavimo ir priėmimo vieta, o atvers galimybės mokytis kitaip, mokytis laisvalaikiu, mokytis bendraujant su draugais. Čia atsiras šiuolaikiški baldai ir nauji kompiuteriai.

Aktų salė Aktų salė
Jaunimo erdvė Biblioteka ir skaityklaPirmame aukšte statybininkai darbavosi ir šalia valgyklos esančiame kabinete, kuris keičia paskirtį į technologijų klasę ir galutinai ją įrengus pakvies mokyklos bendruomenę į maisto ruošos pamokas. Remonto darbai atlikti, šiuo metu vyksta baldų ir įrangos įsigijimo procesas.

Technologijų klasė Biologijos kabinetasKardinaliai keisis biologijos ir chemijos kabinetų paskirtis, jie taps nebe klasėmis, o funkcionaliomis praktinėmis erdvėmis. Čia atsiras mobilūs baldai, kurių dėka bus sudaryta greito prisitaikymo prie kintančio pamokos proceso galimybė.

Prieš du mėnesius statybininkai persikėlė į sporto salę. Atšilus orams mokiniai pakeitę ją į lauko treniruotes, todėl atsirado galimybė pradėti šios mokyklos dalies atnaujinimą. Šiuo metu remontuojama sporto salė, koridorius ir persirengimo kambariai. Pagal J. Sniadeckio gimnazijos vidaus erdvių paprastojo remonto projektą nebuvo numatyti kūno kultūros mokytojų kabineto, koridoriaus prie sporto salės ir išėjimo laiptų remonto darbai, tačiau Šalčininkų rajono savivaldybės administracija, siekdama darbų vientisumo ir užbaigtumo, finansuoja juos iš savivaldybės biudžeto lėšų. Įgyvendinamo projekto dėka sporto salė taps patogesnė kokybiško fizinio lavinimo veiklai ir renginiams organizuoti. Čia numatytos vietos žiūrovams, formuojamos atskiros aktyvių užsiėmimų zonos, perkamas modernus sporto inventorius ir garso sistema. Pavyzdžiui, viena iš naujovių – komfortą ir saugią aktyvią veiklą užtikrinanti Grabosport Mega grindų danga. Be to, nauja įranga atitiks tarptautinius FIBA reikalavimus.

Sporto salė remontas Koridoriaus, vedančio į sporto salę, remontas
Kūno kultūros mokytojų kabineto remontas Sporto salės grindų dangos pasirinkimasTikriausiai didžiausia staigmena, kuri pasitiks mokinius kitų mokslo metų pradžioje – į individualias rūbų spinteles pasikeitusi rūbinė ir pirmojo aukšto koridorius bei vestibiulis. Neatsiejama gimnazijos gyvenimo dalis – valgykla, seniai tapusi ne tik valgymo patalpa, dažnas vaizdas – pamokoms besiruošiantys, besiklausantys muzikos, leidžiantys pertraukas mokiniai. Kitų mokslo metų pradžioje ji pakvies į visiškai atnaujintas patalpas, o baldiniai sprendiniai leis kitaip formuoti maisto išdavimo, valgymo ir poilsio zonas. Gimnazijos liftai taip pat sulauks dėmesio, planuojama, kad kitokia jų išvaizda tarnaus ir kaip interjero detalė.

Mokslo metų pabaiga ne už kalnų, statybininkai laukia vasaros atostogų pradžios, kuri leis jiems visų pajėgumu imtis darbų.Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijoje 2018 – 2019 m. m. mokosi 769 mokinių, čia dirba 80 pedagoginių darbuotojų. Tai didžiausia švietimo įstaiga rajone, kurioje dažnai organizuojami rajoniniai ir respublikiniai renginiai, sporto varžybos, seminarai, susitikimai, konferencijos. Darbų apimtys nemažos, o vasara tik atrodo labai ilga, tad linkime statybininkams sėkmingo darbo, o visai gimnazijos bendruomenei - kantrybės.Informaciją parengė Inesa Suchocka