Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Įvyko pirmas stovyklos „Pasikrauk“ etapas

Įvyko pirmas stovyklos „Pasikrauk“ etapas

Žaidimai, teatras, klounada, pantomimos ir garsus vaikų juokas – tikra vaikų stovykla! Liepos 12-15 dienomis, siekiant skatinti vaikų ir paauglių aktyvaus laisvalaikio įgūdžius, turiningai planuoti savo laisvalaikį ir išbandyti įvairias aktyvaus laisvalaikio formas, Šalčininkų mieste įvyko judėjimo ir teatro dienos stovyklos „Pasikrauk“ I etapas.

Stovykloje dalyvavo 50 vaikų nuo 9 iki 11 metų amžiaus. Stovyklos vadovai buvo aktoriai Virginija Kuklytė-Gedvilienė ir Šarūnas Gedvilas.

- Per karantiną vaikai užsisėdėjo namuose prie kompiuterių ir telefonų, todėl ir prarado bendravimo įgūdžius. Stovykloje jie mokosi bendrauti su kitais, nauju teatro metodu ir tuo pačiu fiziškai aktyviai juda. Turėjome keturių dienų stovyklą ir dar keturios dienos laukia rugpjūčio mėnesį. Pirma diena buvo bendroji teatro praktika su žaidimais, antra diena - klounada, trečia diena buvo ritmika ir balsas, o paskutinė diena - pantomima ir emocijos, - pasakoja aktorė Virginija Kuklytė.

 

Pasak jos, didžiausias iššūkis vaikams po karantino tiesiog laisvai bendrauti tarpusavyje. Vaikai atpratę mandagiai bendrauti ir išlaikyti ryšį, todėl organizatoriai paruošė daug grupinių ir užsiėmimų porose, kad vaikai galėtų geriau vienas kitą suprasti ir jausti. Šiais laikais visi tapo individualistais, žino savo teises, ko nori ir ko nenori, o grupinių užduočių tikslas - padėti suprasti, kad klausyti kito yra lygiai tai pat įdomu kaip kalbėti apie save.

- Mums kaip pedagogams, vienas iš iššūkių yra dvikalbystė, bet mes pripratome, įveikėme tai ir visai gerai bendraujame, nereikia net vertėjo. Kitas iššūkis dirbti su tokia didele vaikų grupe. Rugpjūčio mėnesį planuojame ieškoti dar papildomos pagalbos. Aš su Šarūnu esame labai laimingi, kad mes jau ne pirmus metus dirbame Šalčininkuose. Džiaugiamės, kad vaikai šitame krašte turi galimybę išbandyti nemokamai teatro įgūdžius, nes kai kurie vaikai rimtai galvoja apie menininko karjerą, - toliau pasakoja aktorė.

 

Dienos stovykla yra viena iš dviejų projekto „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“ veiklų. Pirmoji buvo kūrybinės teatro dirbtuvės, vykusios Šalčininkų rajono savivaldybės mokymo įstaigose.

Stovyklos metu vaikai buvo aprūpinti maitinimu tris kartus per dieną. Užsiėmimai vyko miesto parke ir Šalčininkų kultūros centro patalpose. Projektą įgyvendina VŠĮ „Darnaus vystymo projektai“ iš Šalčininkų rajono savivaldybės administracija.