Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Ivonos Šulc sėkmė XIX tarptautiniame pianistų forume „Bieszczady bez granic“

Ivonos Šulc sėkmė XIX tarptautiniame pianistų forume „Bieszczady bez granic“

Vasario 3-9 dienomis Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos 3 klasės mokinė Ivona Šulc (mok. J. Staniulienė) dalyvavo XIX tarptautiniame pianistų forume „Bieszczady bez granic“, kuris vyko Sanok mieste, Lenkijoje.  Dalyvavimas profesionaliame tarptautiniame pianistų forume - tai Lenkijos profesoriaus Jarosławo Drzewieckio dovana Ivonai už I-os vietos laimėjimą konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“, įvykusiame praėjusių metų rugpjūčio 14 – 23 d., Druskininkuose.

Organizuojant forumą vyko tarptautinis pianistų konkursas „Jaunasis virtuozas“ („Mlody wirtuoz“), kuriame Ivona pelnė Auksinio virtuozo ( Złoty wirtuoz) diplomą. Taip pat tarptautinio pianistų forumo „Bieszczady bez Granic“ metu Ivona dalyvavo meistriškumo pamokose su Lenkijos fortepijoninės mokyklos legendomis: profesoriais Andžeju Jasińskiu ir Andžeju Tatarskiu, o taip pat vargonų meistriškumo pamoka su profesoriumi Januszu Ostrowskiu.

 

Kiekvieną forumo dieną vyko koncertai „Jaunųjų atlikėjų filharmonijos“ (Mloda filharmonia). Viename iš jų Ivona grojo Balio Dvariono Valsą g-moll, kuriuo prezentavo Lietuvą, kitas koncertas buvo skirtas J. S. Bacho kūrybai, kuriame Ivona sėkmingai pagrojo J. S. Bacho mažąją preliudiją d-moll. Ir pati didžiausia profesoriaus Jarosławo Drzewieckio dovana Ivonai - galimybė groti su profesionaliu orkestru, pristatant publikai įvairių epochų lenkų kompozitorių kūrybą. Ivona su kitais profesionaliais pianistais grojo dviejuose koncertuose su Paderevskio simfoniniu orkestru (dirigentas Michal Szymanowski), su orkestru ji atliko Konstanty Wileński „Polonez“. Prieš baigiamąjį forumo koncertą Ivona dalyvavo meistriškumo pamokoje su pačiu „Polonezo“ kūrėju, kompozitoriumi K. Wileńskiu.

Už sėkmingą dalyvavimą ir puikius pasirodymus Ivonai Šulč įteikti du specialūs prizai, o profesorius Jarosław Drzewiecki, „Wawer Music Festival“ direktorius, pakvietė ją dalyvauti 2025 m. vasario 9 d. koncerte „Fortepijono liūtai“ Varšuvoje, viešbutyje „BOSS“. Savo ruožtu Bożena Drzewiecka, Viešbučio „BOSS i HILTON DT“ Varšuvoje pirmininkė, padovanojo savaitgalio dviem asmenims.

  

Už nuostabią galimybę plėtoti Ivonos Šulc grojimą fortepijonu profesine linkme, dalyvaujant XIX tarptautiniame pianistų forume Sanok mieste, Lenkijoje, už palaikymą ir motyvavimą vykti ten esame dėkingi Šalčininkų rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjai Reginai Sokolovič, o už kelionės išlaidų padengimą dėkojame UAB „Armplast“ direktoriui Česlavui Sokolovičiui. Taip pat dėkojame nuostabiai Danielio ir Gražinos Osieczko šeimai iš Sanok miesto, kurie pasirūpino apgyvendinimu ir padėjo orientuotis Sanok mieste.

Ivonos Šulc mama - globėja Irina Rodevič