Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Geresnės sąlygos tvarkyti atliekas Šalčininkuose

Geresnės sąlygos tvarkyti atliekas Šalčininkuose

Atliekas „gaminame“ kasdien: šluojame grindis, ruošiame valgyti, tvarkome spintą, apsiperkame, gauname arba teikiame paslaugas. Todėl Šalčininkų rajono savivaldybė siekia sudaryti geresnes atliekų tvarkymo sąlygas.

2018 metais įgyvendintas projektas, pagal kurį Šalčininkuose, Eišiškėse ir Baltojoje Vokėje įrengtos pusiau požeminių konteinerių aikštelės. Kitose rajono gyvenvietėse, kuriose yra daugiabučių, įrengtos antžeminės aikštelės. Tačiau Šalčininkuose vis dar jaučiamas papildomų konteinerių aikštelių stygius. Todėl Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos specialistai parengė paraišką dėl papildomų keturių aikštelių įrengimo, kuriose atsiras pusiau požeminiai ir požeminiai konteineriai. Kruopščiai parengus projekto „Požeminių ir pusiau požeminių konteinerinių aikštelių įrengimas Šalčininkų mieste“ paraišką pavyko gauti finansavimą jo įgyvendinimui. Pradedami projektavimo darbai.

Naujos keturios konteinerių aikštelės Šalčininkuose atsiras: Sniadeckio g. 20, Vilniaus g. 48, Nepriklausomybės 38C, Vilniaus g. 9. Aikštelės projektuojamos taip, kad atitiktų Aplinkos ministerijos nustatytus reikalavimus - atstumas nuo pastato durų arba langų turi būti ne mažiau negu 10 m. Aikštelių įrengimo vieta taip pat parinkta taip, kad prie daugiabučių nesumažėtų automobilių stovėjimo vietų ir technika galėtų saugiai privažiuoti ir ištuštinti konteinerius.

Kiekvienoje aikštelėje bus keturi konteineriai: mišrioms buitinėms atliekoms, stiklui, plastikui ir popieriui. Svarbu žinoti, kad stiklo, plastiko ir popieriaus atliekos išvežamos nemokamai, gyventojai moka tik už mišrių buitinių atliekų išvežimą. Primename, kad į mišrių komunalinių atliekų konteinerį turėtų būti metamos atliekos likusios po  pirminio rūšiavimo. Kitas reikalas – rūšiavimas taip pat turi būti taisyklingas: jeigu konteineriuose atsiranda neleistinų atliekų, jų aptarnavimo išlaidas turi padengti gyventojai. Jeigu neleistinų atliekų atsiranda individualiuose mišrių komunalinių atliekų konteineriuose, konteineris neaptarnaujamas (siūlyčiau šito nerašyti, nes šiame tekste kalba eina apie konteinerių aikšteles). 

Be to, didelis dėmesys turi būti skiriamas popieriaus atliekoms – įvairios kartoninės pakuotės, kurios netelpą į konteinerio angą, turi būti susmulkintos ir tik tada dedamos į konteinerį. Jeigu atliekos netelpą į konteinerio būgną arba angą, jas galima nemokamai priduoti didelių gabaritų atliekų aikštelėse.

 KAIP TEISINGAI RŪŠIUOTI

Rūšiuokime atsakingai!