Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras prisipildo gyvenimo

Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras prisipildo gyvenimo

Rugsėjį savo duris pravėręs laisvalaikio ir verslo centras Eišiškėse žengia pirmuosius žingsnius ir žada labai įvairiapusę veiklą.

1983 m. pastatytame pastate įsikūrė rusų mokykla, o vėliau, trečiame pastato aukšte ir lietuvių mokykla, tačiau apie dešimtmetį pamokos joje jau nevyko, liko tik gražūs už mokyklos suolo praleistų akimirkų prisiminimai.

Dabar mokykla pakeitė savo paskirtį ir tapo laisvalaikio ir verslo centru, kuriam šiuo metu laikinai vadovauja Barbara Mickevič, jai padeda kultūrinių renginių organizatorė Ana Prontkelevič. Jaunos moterys pasitinka entuziastingai nusiteikusios ir atskleidžia, kad laisvalaikio ir verslo centras atgyja, po nuomos konkurso beliko neišnuomota tik viena patalpa. Čia kuriasi manikiūro ir kosmetologijos kabinetai, drabužių parduotuvė, bus teikiamos siuvimo ir konditerijos paslaugos, mokomasi anglų kalbos. Karantino metu, deja, teko nutraukti vos pradėtą veiklą, tačiau pamažu nuomininkai sugrįžta. Pavyzdžiui, vienoje iš patalpų įsikūrusi anglų kalbos mokyklėlė, šiuo metu pamokos vedamos nuotoliniu būdu. Čia taip pat išnuomotos patalpos, kuriose ateityje pramogaus vaikai – bus įrengtas vaikų žaidimų kambarys. Kol kas neatsirado norinčių nuomotis patalpas, skirtas maitinimo paslaugoms teikti, tačiau direktorė Barbara Mickevič tikisi, kad susidomėjusių vis dėlto bus.

Patalpas nuomojantys smulkūs verslininkai

 
 

Kviesdama į ekskursiją po centrą Barbara Mickevič rodo būsimo muziejaus patalpas, patalpas skirtas nevyriausybinėms organizacijoms, konferencijų ir seminarų kambarius, naujas vaikų ir suaugusiųjų bibliotekų patalpas, jaunimo erdvę, renginių sales.

Ekspozicijoms ir nevyriausybinėms organizacijoms skirtos patalpos

 
 

Renginių organizavimui skirtos erdvės

 
 

Kavinei skirtos patalpos, vis dar nuomojamos

 

Vaikų ir suaugusiųjų bibliotekos

 

- Esame jauna įstaiga, tik tik pradedame veiklą, tačiau turime labai daug ambicijų, minčių ir sumanymų, tikimės, kad mums pavyks organizuoti kokybišką Eišiškių bendruomenės laisvalaikį. Šiuo metu atkeliauja baldai ir įranga, todėl patalpos dar ne iki galo įrengtos. Ne viskas iš karto, - optimistiškai sako Barbara Mickevič.

Šalčininkų rajono savivaldybei įgyvendinus buvusios mokyklos rekonstrukcijos projektą, suremontuotos pirmojo ir antrojo aukštų patalpos, sudarytos sąlygos smulkiojo verslo plėtrai, atsiras daugiau galimybių bendruomeninei veiklai ir laisvalaikiui laisvalaikiui. Patalpos pritaikytos ir neįgaliųjų poreikiams: yra keltuvas ir liftas. Projekto realizavimo metu taip pat sutvarkyta teritorija, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir atnaujinti pėsčiųjų takai.


 

Šalčininkų rajono savivaldybė, įgyvendindama šį projektą, siekia tikslingo esamos infrastruktūros panaudojimo kuriant palankią aplinką gyventojų kultūrinei, edukacinei veiklai, laisvalaikiui ir verslumui.

Inesa Suchocka