Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Dieveniškėse pradės dirbti mobilusis laiškininkas

Dieveniškėse pradės dirbti mobilusis laiškininkas

Prieš keletą metų kaimiškose Lietuvos gyvenvietėse ir mažesniuose miesteliuose paslaugas gyventojams pradėjo teikti mobilieji laiškininkai. Šiuo metu Šalčininkų rajone dirba apie dešimt mobiliųjų laiškininkų, fiziniai pašto skyriai veikia Šalčininkuose, Eišiškėse, Jašiūnuose ir Baltojoje Vokėje. Nuo liepos 12 d. keisis ir Dieveniškių pašto skyriaus darbas. Gyventojai nebeis į paštą gauti paslaugų, o į jų namus atkeliaus mobilusis laiškininkas.

Šiandien dėl pokyčių organizuojant Dieveniškių pašto darbą Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič susitiko su AB „Lietuvos paštas“ Rytų regiono vadove Jurga Strelkove. Rajono vadovas neslėpė susirūpinimo dėl įvedamų naujovių, nes daugiausia pašto paslaugomis kaimo gyvenvietėse naudojasi vyresnio amžiaus žmonės, jiems vežamos pensijos ir išmokos.

Jurgita Strelkovė patikino, kad kaip ir iki šiol gyventojai gaus pensijas ir išmokas, dėl kitų paslaugų jiems nereikės eiti į pašto skyrių, o telefonu iškviesti mobilųjį laiškininką. Kitą dieną jis atvažiuos pas gyventoją ir suteks jam reikiamas paslaugas. Be to, numatytas ir mobiliojo laiškininko pastovėjimo laikas prie Dieveniškių seniūnijos, kad gyventojai, kaip ir anksčiau, galėtų ateiti pas laiškininką be skambučio. Žmonės galės ateiti, pasikonsultuoti su laiškininku, aptarti iškvietimo naujoves.

Iškviesti mobilųjį laiškininką galima telefonu 8 700 55400. Paskambinus reikės pasirinkti temą. Mobiliojo laiškininko iškvietimas pasirinkimui pagal temas yra pirmasis, sudaryta galimybė pasirinkti konsultaciją rusų kalba.

- Apie 80 proc. kaimiškų apylinkių Lietuvoje aptarnauja mobilieji laiškininkai. Mes darėme apklausą, kur buvo įgyvendintas mobilaus laiškininko projektas. Tyrimas parodė, kad 78 proc. apklaustųjų mobiliąją paslaugą vertina pozityviai, dauguma yra labiau patenkinti arba nepajautė skirtumo dėl fizinio pašto skyriaus uždarymo, - kalbėjo AB „Lietuvos paštas“ Rytų regiono vadovė Jurga Strelkovė.

Jos teigimu, pensijų ir šalpos išmokų pristatymas gyventojams nuo pašto skyriaus organizacinių pokyčių nenukentės. Iki liepos 12 d. AB „Lietuvos paštas“ pateks išsamesnę informaciją apie Dieveniškių seniūnijoje pradėsiančio mobiliojo laiškininko darbo organizavimą, praneš pastovėjimo laiką.