Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Dieveniškėse kyla nauja nuotekų valykla

Dieveniškėse kyla nauja nuotekų valykla

Šalčininkų rajono savivaldybės tęstinių ir tikslingų darbų rezultatas – nauja nuotekų valykla Dieveniškėse.

- Vandentvarka tiesiogiai susijusi su ekologija. Kokybiškas nuotekų tvarkymas yra labai svarbus tvarios aplinkos komponentas. Šalčininkų rajono savivaldybė siekia užtikrinti efektyvų nuotekų valymą, gyventojų komfortą ir sumažinti aplinkos taršą. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos specialistų kruopščiai ir atsakingai parengtos projekto paraiškos rezultatas net keturios nuotekų valyklos. Jašiūnų ir Baltosios Vokės valyklos atlieka savo funkcijas nuo praėjusių metų, o Zavišonyse ir Dieveniškėse vyksta statybos procesas, - pasakoja Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja Justyna Dovgialo.

Šiuo metu Dieveniškėse sparčiai vyksta statybos darbai. UAB „August ir Ko“ parengusi techninį projektą ir gavusi statybos leidimą. Atlikti parengtinio ir biologinio valymo grandžių žemės kasimo darbai, į statybvietę atvežtos ir prie įrengtos pamatinės plokštės pritvirtintos nuotekų valymo talpos. Atliekamas parengtinio, biologinio valymo ir dumblo tvarkymo grandžių valymo įrenginių montavimas ir hidraulinis bandymas.

 
 

- Šiuo metu veikianti Dieveniškių nuotekų valykla statyta 1979 m. Joje valomos daugiau negu 150 miestelio abonementų nuotekos. Turime užtikrinti tinkamą ir kokybišką jų tvarkymą, išvengti galimos taršos. Todėl būtina atsinaujinti. Rangovas planuoja iki metų pabaigos užbaigti statybos darbus, tikimės, kad 2022 m. pradžioje gyventojų nuotekos tekės į naujus įrenginius, - sako UAB „Tvarkyba“ direktorius Aleksandras Kasparovičius.

Dieveniškių nuotekų valykla statoma realizuojant projektą „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra Šalčininkų rajone“. Projekto tikslas – padidinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą ir sistemos efektyvumą.