Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Brandos egzaminų rezultatai Šalčininkų rajone

Brandos egzaminų rezultatai Šalčininkų rajone

Nacionalinė švietimo agentūra jau paskelbė brandos egzaminų rezultatus, tad abiturientai gali lengviau iškvėpti, pailsėti po varginančio egzaminų laikotarpio ir pradėti kurti planus ateičiai bei planuoti profesinę karjerą.

Šiais metais brandos egzaminus laikė 251 Šalčininkų rajono savivaldybės mokyklų dvyliktokas. 32 abiturientai, t. y 12,75 proc. visų laikiusiųjų, nesirinko valstybinių brandos egzaminų, o laikė mokyklinius.

Pasibaigusios pagrindinės brandos egzaminų sesijos rezultatai:

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą pasirinko laikyti 116 abiturientų.  Šiemet rajone yra vienas šimtukas iš valstybinio lietuvių k. ir literatūros egzamino ir net trys mokiniai, kuriems pavyko surinkti 86-99 balus, palyginti su 2020 m., praeitais metais tik vienam abiturientui pavyko surinkti 86-99 taškų. Iš visų, pasirinkusių laikyti valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, 34 – 29,31 proc. abiturientų nepasisekė surinkti minimalaus balų skaičiaus, tad dvyliktokai galėjo perlaikyti per pakartotinę sesiją.

Valstybinį matematikos brandos egzaminą, kuris yra privalomas norint Lietuvoje studijuoti nemokamai, šiais metais pasirinko 96 Šalčininkų rajono savivaldybės pavaldumo mokyklų abiturientai, neišlaikė 16,84 proc. abiturientų, Lietuvoje neišlaikiusių matematikos valstybinio egzamino vidurkis 15,22 proc.

Kaip ir kiekvienais metais, populiariausios užsienio kalbos tarp abiturientų išlieka anglų ir rusų kalbos. Iš 96 Užsienio kalbos (anglų) brandos egzaminą pasirinkusiųjų mokinių, išlaikė 96,88 proc. visų laikiusiųjų. Nors ir ne maksimaliais, bet gan aukštais (86-99) balais įvertinti 12 mokinių darbai. Abiturientai aktyviai rinkosi ir užsienio kalbos (rusų) egzaminą. Šį egzaminą išlaikė visi 173 laikiusieji abiturientai, o net 28 abiturientai džiaugiasi gautais „šimtukais“. Gan aukštais (86-99) balais įvertinti 68 rusų kalbos brandos egzaminų darbai.

Šiais metais džiugina ir kitų dalykų brandos egzaminų rezultatai. Pasirinkusieji laikyti geografijos, fizikos, chemijos ir biologijos brandos egzaminus, visi gavo teigiamus įvertinimus ir nei vienas nenusivylė neišlaikęs egzamino. Iš 18 informacinių technologijų brandos egzaminą pasirinkusiųjų mokinių, išlaikė 94,44 proc. visų laikiusiųjų. Istorijos valstybinį egzaminą pasirinko laikyti 69 abiturientai, iš kurių 1 brandos darbas įvertintas aukštu (86-99) balu, 31 surinko (36-85) balų, 35 abiturientų darbai įvertinti (16-35) balais ir tik 2 mokiniams nepavyko išlaikyti egzamino.