Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Atliekų kultūra: papildomos konteinerių aikštelės Šalčininkuose

Atliekų kultūra: papildomos konteinerių aikštelės Šalčininkuose

Šiuo metu Šalčininkų rajono savivaldybė realizuoja keturių papildomų atliekų konteinerių aikštelių įrengimo projektą Šalčininkuose: mieste atsiras trys požeminės aikštelės ir viena pusiau požeminė.

- Nuo 2018 m. Šalčininkuose, Eišiškėse ir Baltojoje Vokėje veikia pusiau požeminių konteinerių aikštelės, kitose rajono gyvenvietėse, kuriose yra daugiabučių, įrengtos antžeminės aikštelės. Čia sudarytos iš tiesų geros sąlygos rūšiuoti atliekas ir šiuolaikiškai jomis pasirūpinti. Mūsų rajono gyvenvietės bus švarios, jeigu patys atsakingai pasirūpinsime atliekomis. Keturios papildomos aikštelės įrengiamos, kad gyventojams būtų prieinamesnė rūšiavimo paslauga, - pasakoja Komunalinio ūkio skyriaus ekologas Miroslav Neverkevič.

Pasakodamas apie rūšiavimo svarbą, Miroslav Neverkevič pažymi, kad plastiko, stiklo ir popieriaus pakuočių atliekos iš gyventojų surenkamos nemokamai, o gaudami sąskaitas už šiukšlių išvežimą, jie moka tik už mišrių buitinių atliekų tvarkymą. Pastebėta, kad norint jog mišrių buitinių atliekų tvarkymo paslauga nebrangtų, gyventojai turi atsakingai išrūšiuoti savo atliekas, kad kuo mažiau jų patektų į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Taip pat ne mažiau svarbus teisingas naudojimasis rūšiavimo konteineriais. Tuo atveju, jeigu juose atsiranda neleistinų atliekų – Savivaldybė turi už jų tvarkymą papildomai sumokėti. Tai gali įtakoti atliekų išvežimo paslaugos brangimą.

 

Anot Miroslavo Neverkevičiaus, pusiau požeminė aikštelė bus įrengta J. Sniadeckio gatvėje, šalia daugiabučio, pažymėto 20 numeriu. Šioje gatvėje yra nemažai daugiabučių, todėl buvo jaučiamas papildomų konteinerių poreikis. Požeminės aikštelės atsiras tokiose vietotose kaip Plento g. 1D (paplūdimys), Vilniaus g. 48, Nepriklausomybės g. 38 B. Konteinerių aikštelės bus įrengtos vadovaujantis Aplinkos ministerijos nustatytais reikalavimais – atstumas nuo pastato durų arba langų turi būti ne mažiau negu 10 m, šiuo atveju bus laikomasi didesnių atstumų – apie 15 m. Aikštelių įrengimo vieta taip pat parinkta taip, kad prie daugiabučių nesumažėtų automobilių stovėjimo vietų ir technika galėtų saugiai privažiuoti ir ištuštinti konteinerius.

Projektas „Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra Šalčininkų rajone“ realizuojamas gavus papildomą finansavimą iš ES struktūrinių fondų.

Informaciją parengė Inesa Suchocka