Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Atidarytas Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras

Atidarytas Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras


Šiandien, rugsėjo 21 d., Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Eišiškių seniūnijos seniūnas Miroslav Bogdiun ir UAB „Jaraks” atstovas Aleksandr Grudnistyj iškilmingai atidarė Eišiškių  laisvalaikio ir verslo centrą. Tai yra pastarųjų metų buvusios švietimo įstaigos remonto darbų rezultatas.Tokios didelės investicijos realizavimas – nuo pirminės idėjos iki projekto įgyvendinimo – daugelio žmonių ir institucijų ryžto ir įsitraukimo bendras darbas. Prie šio projekto dirbo Šalčininkų rajono savivaldybės vadovai, savivaldybės administracijos specialistai, vietos bendruomenė.Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič pasveikino Eišiškių gyventojus su gražiu įvykiu ir linkėjo, kad laisvalaikio ir verslo centras būtų atviras kultūros ir tradicijų puoselėjimui, individualių talentų ugdymui, o taip pat vietos bendruomenės verslumo aktyvumui.

- Eišiškės skaičiuoja apie tūkstantį metų. Brangūs eišiškiečiai, kasdien kuriate savo miesto istoriją. Ši diena, be abejo, bus įrašyta į istoriją. Gerai pažįstate šių patalpų istoriją. Buvo metas, kai čia lakstė vaikai. Laikai keičiasi, ir čia galėjo likti tuščia vieta, nes taip būtų ekonomiškiau. Tačiau kaip Savivaldybės vadovai vertiname tai kaip šeimininkai, todėl priėmėme labai sunkų sprendimą dėl pastato renovacijos. Manau, kad šis sprendimas buvo teisingas, leidžiantis švęsti bendrą sėkmę. Manau, kad šis sprendimas tarnaus miesto žmonių gerovei, Jūsų visų gerovei. Linkiu Jums visiems sėkmingo naudojimosi naujomis ir erdviomis patalpomis, - pasakė rajono meras Zdzislav Palevič.

1983 metais statytas pastatas ne vienai eišiškiečių kartai primena prie mokyklos suolo praleistus laikus, tačiau apie dešimtmetį čia nevyksta pamokos. 2017 metais Šalčininkų rajono savivaldybė parengė paraišką dėl kompleksiško buvusios mokyklos pastato pertvarkymo ir atgaivinimo, tačiau jau visai kitokia forma. Realizavus šią idėją šiandien eišiškiečiai ras čia verslo arba laisvalaikio galimybes. Į pastatą persikėlė renginių salė, biblioteka, įrengtos ekspozicijų ir muziejaus patalpos, patalpos jaunimo, senjorų arba kitoms visuomeninėms organizacijoms. Siekiant sudaryti palankias smulkaus verslo plėtros sąlygas, čia suplanuotos patalpos verslumo skatinimui. Pagal Šalčininkų rajono savivaldybės koncepciją, netrukus čia įsikurs verslininkai.Realizuojant projektą sutvarkyta ir laisvalaikio ir verslo centro teritorija – įrengti šaligatviai, automobilių stobėjimo aikštelė. Projekto vertė sudaro 1 mln. 645 tūkst. eurų, iš jų – 314 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto lėšos.

Iškilmingas Eišiškių verslo ir laisvalaikio centro atidarymo akcentas buvo danų ir šokių ansamblio „Ejszyszczanie“ koncertas 30 – ies metų veiklos proga.Irena Kolosovska