Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Akmenynėje įrengta moderni vaikų žaidimų erdvė

Akmenynėje įrengta moderni vaikų žaidimų erdvė

Kur vaikai praleidžia didžiąją dalį laisvo laiko, susipažįsta su aplinkiniu pasauliu, susiranda naujų draugų ir smagiai leidžia laiką? Neabejotinai – lauke. Žaisdami jie ugdo visus savo gebėjimus: stebi, tyrinėja, kuria. Svarbu, kad vaikai galėtų rinktis tokią veiklą, kuri skatintų įvairius patyrimus ir ieškoti naujų galimybių. Dėl to Akmenynės bendruomenės centro pirmininkė Natalija Zenkevič kartu su seniūnu Janu Miloševičiumi skyrė ypatingą dėmesį vaikams, augantiems Akmenynės kaime ir pateikė projekto „Laimingi vaikai – laiminga bendruomenė“ paraišką. Šiai veiklai įgyvendinti skirtas 4950 eurų finansavimas.

- 2020 m. rugsėjo 17 dieną Akmenynės kaime, už laisvalaikio salės pastato, įrengta nauja, moderni ir funkcionali vaikų žaidimų aikštelė, pagaminta iš aukščiausios kokybės medžiagų. Stengėmės sukurti saugią ir jaukią žaidimų erdvę vaikams, kurių seniūnijoje paskutiniu metu gimė nemažai, ir tai labai džiugina. Vaikai – tai mūsų ateitis ir naujos galimybės, dėl to jiems turi būti sudaromos geriausios sąlygos augti ir vystytis visuomenėje, – sako Akmenynės seniūnijos seniūnas Jan Miloševič.

Jam pritaria Akmenynės bendruomenės centro pirmininkė Natalija Zenkevič, teigianti, kad šiuo projektu siekiama užtikrinti skirtingo amžiaus vaikų laisvalaikį ir užimtumą.

- Norėjome suteikti džiaugsmo vaikams bei jų tėvams. Žaidimų erdvė pritaikyta  skirtingo amžiaus vaikams, čia yra daug veiklos: suptis, leistis nusileidimu kalneliu, kopti sienele, o patiems mažiausiems padūkeliams pastatyta uždengiama smėlio dėže. Pagalvojome ir apie tėvelius, kurių patogumui prie vaikų žaidimų aikštelės įrengti suoliukai ir pastatytos šiukšliadėžės. Vaikams smagiai leidžiant laiką, tėveliai turės galimybę pailsėti ir pabendrauti. Dėkojame bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie aikštelės įrengimo. Tikimės, kad ši nauja žaidimų erdvė tarnaus ilgai, o vietos gyventojai ją saugos ir puoselės, – seniūną papildo pirmininkė Natalija Zenkevič.

Akmenynės bendruomenės centro projektas „Laimingi vaikai - laiminga bendruomenė“ įgyvendintas pagal 2020 m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti programą. Programos veiklos sritis – „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“. Įgyvendinto projekto vertė – 4950 eurų. Šalčininkų rajono savivaldybė prie projekto įgyvendinimo prisidėjo 15 proc.

Akmenynės bendruomenės centro informacija