Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkų mobilusis punktas

Šalčininkų mobilus punktas - automobilių aikštelėje prie Miesto parko, adresu - Šv. Jono Pauliaus II g. 14

Kas gali tirtis? Punktuose ėminius tyrimams gali priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų, esant teigiamam antigeno ar kaupinio rezultatui, sąlyti turėję asmenys, prieš planinę stacionarinę paslaugą, iš užsienio valstybių grįžusiems ir norintiems susitrumpinti izoliacijos laiką  asmenims.

Kur kreiptis? Norint priduoti ėminius pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808, internetu www.1808.lt. Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims karštosios linijos konsultantas. Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, kurioje pageidauja ištyrimo. Šalčininkų rajono gyventojui nepavykus pačiam užsiregistruoti testui į Šalčininkų rajono mobilų Covid-19 tyrimų paėmimo punktą, jis turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris pacientą užregistruos PGR tyrimui.

Transportas. Į mobilų punktą priduoti ėminius gali tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Kaip elgtis? Atvykus į mobilų patikros punktą, žmonėms neleidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra. Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato.

Kokius dokumentus reikia turėti?  Tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir registracijos numerį, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės parodyti padėjėjui sutikrinant atvykusio žmogaus duomenys.

Darbo laikas. Mobilus punktas veikia nuo 9 iki 11 valandos, pirmadienį, trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį, švenčių bei nedarbo dienomis mobilus punktas nedirba. Dirba trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas.

 

Nuo 2021 m. gruodžio 1 d. valstybės biudžeto lėšomis mobiliuosiuose punktuose PGR tyrimai bus atliekami:

  • Simptomų turintiems asmenims
  • Sąlytį turėjusiems asmenims
  • Asmenims prieš hospitalizacijas
  • Iš užsienio grįžusiems asmenims
  • Asmenims, gavusiems teigiamą antigeno testo rezultatą
  • Asmenims, kuriems rekomenduojama išsitirti po aplinkos paviršių tyrimų
  • Kontraindikacijų vakcinacijai turintiems asmenims ir nėščiosioms

SVARBU:

  • Atvykus į mobilųjį punktą draudžiama išlipti iš automobilio ir įeiti į palapinę. Būtina laikytis darbuotojų nurodymų.
  • Tyrimui būtina atvykti žinutėje nurodytu laiku.
  • Pavėlavus – laukti bendroje eilėje.