Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Mokymų seminaras jaunimo projektų rengėjams ir įgyvendintojams

Jums siūloma galimybė suprasti:
- kas yra kokybiški, ugdomieji jaunimo projektai
- kas yra tarptautinis jaunimo bendradarbiavimas
- kas tarptautinius jaunimo projektus daro kokybiškais
- ką reikia daryti, kad jūsų idėjos taptų jūsų galia!
 
Organizatorius: 
Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - Departamentas), administruojantis Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondą (toliau – Fondas) Lietuvoje (Gedimino pr. 37 Lt - 01109 Vilnius, tinklalapis www.jrd.lt ).
Kontaktinis asmuo – Kristina Dambrauskaitė. El.paštas: k.dambrauskaite@jrd.lt. Tel. (8 5) 2461676.
 
Informacija norintiems dalyvauti:
Šis mokymo seminaras skirtas jaunimo ar su jaunimu dirbančių švietimo, viešųjų įstaigų ar nevyriausybinių organizacijų (toliau – Organizacija) atstovams, neturintiems didelės projektų įgyvendinimo patirties.
3 dienų intensyvios mokymo seminaro programos metu bus dirbama su jūsų konkrečia idėja, kad ji išaugtų į kokybišką dvišalį (Lietuvos-Lenkijos) ugdomąjį jaunimo projektą.  
Jūsų siūlomose projektų idėjose turėtų atsispindėti: jaunų žmonių, projekto partnerių bendrai vykdoma veikla, kuria siekiama ugdyti jaunus žmones, spręsti jaunimui ir bendruomenei aktualias problemas. Projekto metu jauni žmonės iš Lietuvos ir Lenkijos turėtų kartu kurti, atrasti, pažinti, pakeisti ir pan. Įgyvendinant projektą Organizacija turėtų siekti įgyti trūkstamos patirties bei į veiklą įtraukti jaunus žmones.
Projektų temos gali būti įvairios: menas ir kultūra, aplinkosauga, jaunimo informavimas, informacinės technologijos, jaunimo dalyvavimas, pilietiškumas ir t.t.
 
Mokymo seminaro metu interaktyvių metodų pagalba dalyviai sužinos: kas yra tarptautinis, ugdomasis jaunimo projektas ir jo kokybės kriterijai; kas yra tarptautinis bendradarbiavimas ir lygiavertė partnerystė; įgis jaunimo projektų vadybos pagrindus; išmoks dirbti su paraiškomis;
 
Kviečiami dalyvauti: 
Po 1-2 asmenis iš Organizacijos, ketinančios teikti paraišką Fondo lėšomis finansuojamam Lietuvos-Lenkijos projektų konkursui. Organizacijos atstovas, darbuotojas, kuris vykdys projektą kartu su jaunais žmonėmis (jis gali būti vyresnis nei 30 metų) ir vienas iš asmenų turi būti 13-30 metų amžiaus (jaunas žmogus - būsimas aktyvus mainų dalyvis).
Ypač laukiame idėjų iš Organizacijų, veikiančių geografiškai atitolusiose vietovėse, mažesniuose miesteliuose ar kaimiškose seniūnijose.
 
Dalyvavimo sąlygos:
Norintys dalyvauti mokymo seminare, pasiūlykite savo idėją ir užpildytą anketą (rasite čia) atsiųskite Departamentui el.paštu: k.dambrauskaite@jrd.lt arba faksu 8 5 249 6354 iki š.m. spalio 18 d.
 
Įdomiausių, naujoviškiausių, kūrybiškiausių, netikėčiausių iniciatyvų idėjų autoriai bus apdovanoti:
- Pakvietimais į Lietuvos-Lenkijos jaunimo mainų projektų rengimo ir įgyvendinimo mokymus š.m. spalio 28-30 dienomis, Daugirdiškėse, Semeliškių sen., Elektrėnų sav.
- Konsultacijomis ir palaikymu, rengiant paraišką ir įgyvendinant
dvišalius jaunimo projektus. Apgyvendinimo, maitinimo ir programos išlaidas apmokės Departamentas. Kelionės išlaidas iki ir iš mokymo kursų vietos turi susimokėti patys dalyviai ar juos siunčianti Organizacija.
Atrinktų idėjų autoriai bus paskelbti Departamento tinklapyje www.jrd.lt š.m. spalio 21 d.

Irina Lovkelienė