2015-09-11
Šalčininkuose atidengtas paminklas Popiežiui Jonui Pauliui II

Šiandien, rugsėjo 11 d., Šalčininkų ligoninės kiemelyje iškilmingai atidengtas ir pašventintas paminklas Šv. Popiežiui Jonui Pauliui II. Šis paminklas – tai draugijos „Tarptautinis Katynės motociklininkų reidas“ dovana.


Šv. Jono Pauliaus II figūrą, kaip dovaną už kunigystę, XIV Katynės reido metu reido vadas Viktor Vengžin (Wiktor Węgrzyn) įteikė kunigui Darjušui Stančikui. Kapelionas nusprendė, kad ji turi būti skirta Šalčininkų gyventojams. Popiežiaus figūrų transportavimo iš Lenkijos išlaidas padengė Kazimež Jablonski iš Lukovo kartu su kunigu D. Stančiku ir skautais. Identiška figūra, kaip lenkų motociklininkų dovana, pateko ir į Trakus. Iš viso Tarptautinio reido dalyviai padovanojo 9 palaimintojo Popiežiaus Jono Pauliaus II paminklus už rytinės sienos ribų.


Šalčininkų rajono savivaldybė parinko ir parengė vietą paminklui: ligoninės kiemelyje įrengtas takas, apšvietimas, suoliukai, pasodinti medeliai.

Paminklo atidengimo iškilmėse dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, mero pavaduotojas Andžej Andruškevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, kun. Darjuš Stančik, Tarptautinio Katynės reido vadas Viktor Vengžin kartu su vienu šimtu motociklininkų, grįžtančių iš Tobolsko (Rusija, Vakarų Sibiras), Vilniaus rajono merė Marija Rekst, delegacijos iš Lenkijos, gausiai susirinkę miesto gyventojai.
- Šiandien mums tikėjimo šventė, Šio susitikimo Šalčininkų gyventojai laukė ilgai. Tai jų svajonių ir lūkesčių išpildymas. Šis paminklas išreiškia pagarbą ir atminimą Šv. Jonui Pauliui II. Dar esant gyvam, jis buvo vadinamas Didžiu žmogumi, Popiežiumi, kuris pakeitė pasaulį. Popiežiaus piligriminės kelionės iš tikrųjų pakeitė pasaulį. Mūsų, Šalčininkų rajono, žemėje jis buvo ir bus svarbiu autoritetu. Neatsitiktinai šis paminklas pastatytas ligoninės teritorijoje - Šv. Jonas Paulius II buvo artimai susijęs su ligoniais ir gydytojais. Šioje vietoje kiekvienas galės pagerbti Popiežių ir skirti jam savo maldas, - paminklo atidengimo ceremonijos metu pasakė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

Paminklą pašventino Šalčininkų parapijos klebonas kun. Vaclav Volodkovič ir kun. Darjuš Stančik. Susirinkusieji visi kartu sukalbėjo litaniją į Šv. Joną Paulių II.
Apie paminklo atsiradimo Šalčininkuose istoriją kalbėjo kun. Darjuš Stančik, prisiminęs pažintį su a.a. Ana Krepštul, Šv. Rafalo Kalinovskio kanonizaciją, Tarptautinio Katynės motociklininkų reido apsilankymus Šalčininkų rajone. Visi šie žmonės prisidėjo prie Jono Pauliaus II paminklo Šalčininkuose atsiradimo.

Padėjus vainikus ir žvakes, prie paminklo nuskambėjo bendra daina „Barka“, kurią labai mėgo Šventasis Tėvas.

Irena Kolosovska