Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Vyriausybės sprendimas dėl naujų karantino apribojimų

Vyriausybės sprendimas dėl naujų karantino apribojimų

Šiandien vykusiame Vyriausybės posėdyje pritarta papildomiems karantino ribojimams: pakeistos buriavimosi ir prekybos sąlygos. Sveikatos apsaugos minitro Aureliajsu Verygos teigimu, šiuo metu epidemiologinė situacija šalyje yra sudėtinga, didžiulis krūvis tenka sveikatos sektoriui.

Pakeista nuostata dėl žmonių buriavimosi: viešose vietose leidžiama būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių (iki 2 asmenų ar šeimos narių), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Laidotuvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus) ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis.

Atsižvelgiant į kalėdinį laikotarpį, kai į prekybos vietas pritraukiami papildomi pirkėjų srautai, draudžiama visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose (išskyrus prekybą maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybines saleles).

Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus tam tikru itin trumpu laiku ir tam tikroje vietoje (išskyrus prekybą internetu). Ši priemonė leistų valdyti pirkėjų srautus.