Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Renkami asmenų prašymai dėl vienkartinės ir periodinės išmokos už individualios žemės ūkio veiklos vykdymą

Renkami asmenų prašymai dėl vienkartinės ir periodinės išmokos už individualios žemės ūkio...

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2020 m. rugpjūčio 6 d. įsakymu Nr. A1-702/3D-588 „Dėl Vienkartinės ir periodinės išmokos individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims nuostatų patvirtinimo“ ir seniūnijų žemės ūkio specialistai ir Savivaldybės žemės ūkio skyrius priima prašymus dėl vienkartinės ir periodinės išmokos už individualią žemės ūkio veiklos vykdymą.

Nesvarbu, į kurią išmoką smulkusis ūkininkas pretenduoja – ar į vienkartinę, ar į periodinę – kreiptis reikia į aukščiau nurodytas įstaigas ir pateikti užpildytą nurodytos formos prašymą. Prašymus teikti bus galima iki pat gruodžio 11 dienos. 

Vienkartinė išmoka. Gali gauti individualią žemės ūkio veiklą vykdantis asmuo, jeigu: 

 • Per karantiną turėjo ūkį, kuris pagal 2019 metų duomenis yra mažesnis nei 4 EDV.
 • Už 2019 metus yra deklaravęs žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus (išskyrus deklaravusius vien tik ganyklas, pievas arba daugiametes žoles). Jeigu žemės ūkio naudmenos už 2019 metus nebuvo deklaruotos, tuomet 2019 metais turėjo auginti ne mažiau kaip vieną sąlyginį gyvūną.
 • Karantino laikotarpiu buvo deklaravęs gyvenamąją vietą kaimo vietovėje, kurioje gyventojų skaičius kovo 16 dieną neviršijo 6 tūkst. gyventojų.
 • Karantino laikotarpiu nedirbo pagal darbo sutartį arba neturėjo darbo santykiams prilygintų santykių. 
 • Karantino laikotarpiu negavo nedarbo socialinio draudimo išmokos.
 • Negavo fiksuotos išmokos dirbantiems savarankiškai.

  Periodinė išmoka. Gali gauti individualią žemės ūkio veiklą vykdantis asmuo, jeigu:
 • Per karantiną turėjo ūkį, kuris pagal 2019 metų duomenis yra mažesnis nei 4 EDV.
 • Už 2019 metus yra deklaravęs žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus (išskyrus deklaravusius vien tik ganyklas, pievas arba daugiametes žoles). Jeigu žemės ūkio naudmenos už 2019 metus nebuvo deklaruotos,  tuomet 2019 metais turėjo auginti ne mažiau kaip vieną sąlyginį gyvūną.
 • Karantino laikotarpiu buvo deklaravęs gyvenamąją vietą kaimo vietovėje, kurioje gyventojų skaičius  kovo 16 dieną  neviršijo 6 tūkst. gyventojų.
 • Negavo fiksuotos išmokos dirbantiems savarankiškai.
 • Karantino laikotarpiu dirbo pagal darbo sutartį arba turėjo darbo santykiams prilygintų teisinių santykių, tačiau priskaičiuotas darbo užmokestis per karantiną buvo ne didesnis kaip minimali mėnesinė alga (607 eurai „ant popieriaus“ per mėnesį).Periodinė išmoka už vieną pilną karantino mėnesį taip pat siekia 200 eurų. Kadangi karantinas truko nuo kovo 16 iki birželio 16 dienos, smulkieji ūkininkai gali gauti po 200 eurų už balandį ir gegužę bei po maždaug pusę šios sumos – už kovą ir birželį.Iki kada bus išmokėtos išmokos?Pavyzdžiui, rugpjūtį – rugsėjį pateiktus prašymus savivaldybės „Sodrai“ perduos spalio pradžioje. Tuomet reikiamą informaciją apie kiekvieną prašymą pateikusį ūkininką turės pateikti VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, VĮ Registrų centras, Užimtumo tarnyba. Reikiamiems duomenims surinkti „Sodra“ pasitelks Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registrą.Tiek vienkartinės išmokos, tiek periodinės išmokos gyventojus pasieks iki  2020 m. gruodžio 31 d. Tikslesnis išmokėjimo grafikas paaiškės gruodį, „Sodrai“ paskelbus išmokų mokėjimo kalendorių.
 • Surinkti duomenys bus apdorojami, įvertinant, ar asmuo išties atitinka reikiamas sąlygas vienai iš išmokų gauti. Atsižvelgiant į kiekvienos institucijos informacijos teikimo terminus, rugpjūtį–rugsėjį prašymus teikę ūkininkai pranešimus apie paskirtą išmoką gaus lapkritį.
 • Užpildytus prašymus savivaldybės teiks „Sodrai“ keliais etapais, o skirtingos institucijos pateiks reikiamą informaciją apie kiekvieną į išmoką pretenduojantį ūkininką, todėl sprendimo priėmimas gali užtrukti.
 • Pažymime, kad savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai nėra įpareigoti tikrinti, ar asmuo, pateikęs prašymą, atitinka Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo Nr. XII-2470  papildymo 52  straipsnyje įtvirtintas sąlygas  išmokoms gauti.  
 • Vienkartinė išmoka mokama vieną kartą už visą karantino laikotarpį ir siekia 200 eurų. 

  Skelbimo data: 2020-08-19