Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Pakeista grįžusiųjų izoliavimo tvarka

Pakeista grįžusiųjų izoliavimo tvarka

Pakeista priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarka – nuo šiol visi grįžtantieji iš užsienio bus tikrinami dėl koronaviruso, žmonės bus paleidžiami izoliuotis į namus. Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, jau gali izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose. Visi į Lietuvą grįžtantys žmonės bus tikrinami dėl koronaviruso infekcijos –mobilios brigados paims jų nosiaryklės tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.

Tiek transporto neturinčius iš užsienio grįžusius žmones, kuriems leista izoliuotis jų pasirinktoje vietoje, tiek tuos, kurie bus izoliuoti savivaldybės patalpose, į izoliacijos vietas parveš savivaldybės transportas.

Sprendimu nustatyta, kad izoliuojamų žmonių kokybišku ir tinkamu maitinimu (taip pat ir turinčių specifinių poreikių, kaip pavyzdžiui, sergančių cukriniu diabetu, alergiškų ir pan.), būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymu ar perdavimu iš artimųjų turės pasirūpinti savivaldybės.

Jau esantys izoliacijoje, ją savo pasirinktoje vietoje galės toliau tęsti jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie taip pat turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų, priešingu atveju jiems grės piniginė bauda. Savo pasirinktoje vietoje izoliavimą tęsti galės tik tie, kurie iki tol nebus pažeidę izoliavimo reikalavimų ir viešosios tvarkos. Prieš žmonėms tęsiant izoliavimą pačių pasirinktoje vietoje, bus paimti jų tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos.

  • Apgyvendinimo klausimus Šalčininkų rajono savivaldybėje koordinuoja Šalčininkų rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės, el. p. simaitiene.irina@gmail.com , tel. +370 697 42700.
  • Socialinę pagalbą koordinuoja (aprūpinimas maistu iki kitomis būtiniausiomis priemonėmis) Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugo skyrius, el. p. sokolovic@salcininkai.lt tel. +370 610 61440.