Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Muzika kviečia į Jašiūnų dvarą!

Muzika kviečia į Jašiūnų dvarą!

Liepos 5 d. Jašiūnų dvare įvyko pirmasis muzikinis šios vasaros festivalio susitikimas – Šalčininkų kultūros centras kviečia į kiekvieną sekmadienį vykstančius koncertus „Muzika Jašiūnų dvare“.

Pirmasis koncertas ir susitikimas su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansambliu „LNSO BRASS“ (meno vadovas Marius Balčytis) buvo iš tiesų išskirtinis. Žiūrovai klausėsi Karaliaus Henriko VIII-ojo, Tylmanno Susato, Georgo Philippo Telemanno, George’o Gershwino, Giuseppe’s Verdi, Fausto Latėno, Jimo Parkerio kūrinių.


 
 
 

- Festivalis „Muzika Jašiūnų dvare“ yra kur kas daugiau negu koncertų ciklas. Tai muzikiniai susitikimai, kurie leidžia įsijausti, prisijaukinti muziką, ugdyti jautrumą. Nuo 2016 m. organizuojamas festivalis tapo svarbia Lietuvos muzikinės kultūros dalimi. Iš kitų vasaros festivalių jis išsiskiria savo patrauklumu, į istorinę bei dvasingam šeimos laisvalaikiui skirtą rajono vietą pritraukiantis klausytojus iš visos Lietuvos ir užsienio. Projekto rezultatai rodo, kad profesionaliosios muzikos gerbėjų skaičius kiekvienais metais tik didėja, - pasakoja Šalčininkų kultūros centro direktorė Gražina Zabarauskaitė.

Festivalis suteikia galimybę gyventojams geriau pažinti profesionaliąją meninę kūrybą, padeda ugdyti aukštesnius kultūrinius gyventojų poreikius, sudaro palankias sąlygas pasaulėžiūros plėtimui, kūrybiškumo ugdymui ir saviraiškai, o Jašiūnų dvaras tampa patraukliu ne tik savo istorija ar muziejaus ekspozicijomis, bet ir vykstančių profesionaliosios muzikos koncertų gausa, kas neabejotinai didina mūsų rajono kultūrinį patrauklumą bei skatina kultūrinį turizmą.


 
 

Liepos 5 d. įvykęs pirmasis koncertas pritraukė nemažą būrį žiūrovų, visos numatytos vietos buvo užimtos, tačiau Balinskių dvaro parke vietos užteko visiems, svečiai susirado vietos jaukioje pievelėje, kiti - šiek tiek atokiau parke. Atvykstančius į koncertą svečius pasitiko puošnios damos ir jų kavalieriai, įteikdami jiems „muzikines“ gėles.

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, tęsdamas sėkmingą bendradarbiavimą su Lietuvos nacionaline filharmonija, parengė naują, turiningą, įvairiapusišką programą, kurioje kiekvienas žiūrovas atras savo poreikiams tinkamą repertuarą.

Ateinantį sekmadienį Šalčininkų kultūros centras kviečia į antrąjį koncertą. Programoje: Lietuvos kamerinio orkestro ir Džeraldo Bidvos koncertas. Skambės Edvardo Griego, Philipo Glasso, Vidmanto Bartulio, Silvijos Miliūnaitės-Bliūdžiuvienės kūriniai.

Organizatoriai: Šalčininkų kultūros centras, Lietuvos nacionalinė filharmonija

Rėmėjai:

Šalčininkų rajono savivaldybė

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Lietuvos kultūros taryba


FESTIVALIO PROGRAMA