Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Minime Laisvės gynėjų dienos 30-metį

Minime Laisvės gynėjų dienos 30-metį

Šiandien Šalčininkų languose degė vienybės, atminimo ir pergalės žvakės: prie iniciatyvos prisijungė Šalčininkų rajono savivaldybės administracija, įmonių ir įstaigų darbuotojai, kultūros įstaigos, gyventojai. Švietimo įstaigos šiemet pakvietė uždegti žvakes kiekvieno namuose besimokančio mokinio ir dirbančio mokytojo languose.

8 val. ryte vienybės žvakės buvo uždegtos siekiant priminti prieš 30 metų Lietuvos piliečių susitelkimą, vienybę ir ryžtą ginant atkurtos Lietuvos valstybės nepriklausomybę. Uždegtos žvakės – tai šviesos, teisingumo, atminimo ir laisvės ginėjų laužų simbolis.

Laisvės gynėjų diena – tai reikšminga, su esminiais Lietuvos valstybingumo kūrimo ir įtvirtinimo įvykiais susijusi diena, primenanti laisvę gynusius ir už ją žuvusius žmones.

 
 
 

Šįryt Šalčininkai pasipuošė ne tik žvakių šviesomis, bet ir šviečiančiomis trispalvėmis: geltona, žalia ir raudona spalvomis apšvietas Šalčininkų rajono savivaldybės pastatas. Kultūros centras taip pat nušvito valstybės vėliavos spalvomis, o kartu ir pasipuošė neužmirštuolėmis.

Pilietiškumo iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ organizuojama nuo 2008 metų.