Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Covid-19 kreivė vis dar kyla

Covid-19 kreivė vis dar kyla

Sergamumo kreivė Šalčininkų rajone vis dar kyla – šiuo metu serga 933 gyventojai.

Per savaitę išsityrė 630 pajutusių simptomus arba turėjusių kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu, liga patvirtinta 194 asmenims. Bendras susirgusių skaičius nuo pandemijos pradžios – 1732 Šalčininkų rajono gyventojas, pasveikusiais laikomi 772, šiuo metu izoliuojasi – 344. Sunkiausia statistikos dalis – mirtys. Deja, liga pasiglemžė 13 gyvybių, dar 14 mirė nuo kitų ligų, tačiau buvo užsikrėtę koronavirusu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, liga dažniausiai diagnozuojama šeimų nariams ir bendradarbiams, turintiems artimą kontaktą. Todėl siekiant išvengti ligos svarbu sumažinti kontaktus.

Dėl sukeltų koronaviruso komplikacijų Šalčininkų rajono gyventojai gydomi Santaros klinikose arba Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, Ukmergėje, Druskininkuose, Alytuje, Švenčionyse. Gydymo vieta nepasirenkama, o priklauso nuo to, kuri įstaiga tuo metu gali priimti pacientą. Hospitalizacijai juos veža Šalčininkų rajono greitosios medicinos pagalbos medikai. Siekiant suteikti jiems galimybę dirbti tiesioginį darbą sudaryta sutartis su UAB „Šalčininkų autobusų parkas“, vairuotojai veža išrašytus Šalčininkų rajono gyventojus namo specialiai pritaikytais autobusiukais. Šiuo metu hospitalizuota 113gyventojų.

Primename, kad Šalčininkų mobiliajame punkte ir karščiavimo klinikoje tyrimai dėl koronaviruso atliekami gyventojams, turintiems simptomų arba turėjusiems kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu. Tyrimui galima užsiregistruoti savarankiškai 1808.lt tinklalapyje, skambinant trumpuoju 1808 numeriu arba registruoja NVSC specialistai.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlieka kiekvieno susirgusio asmens epidemiologinį tyrimą, kurį sudaro ne tik kontaktų nustatymas, tačiau ir užsikrėtimo aplinkybės, elgesys izoliacijos metu, šeimos narių izoliacija, šeimos narių registracija tyrimams, šeimos narių ugdymo įstaigų ir darboviečių nustatymas ir informavimas , kontaktavusių asmenų informavimas ir izoliavimas, ligos simptomatika ir pan. Sergančių skaičiai nemažėja, todėl dėl didelio darbo krūvio vėluoja atvejų tyrimas. Primename gyventojams, kad kontaktavimo su užsikrėtusiu asmeniu atveju arba gavus teigiamą testo atsakymą nelaukite NVSC specialisto skambučio, saviizoliuokite ir neplatinkite ligos, informuokite su jumis kontaktavusius asmenis.