Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų rajono savivaldybė planuoja plėsti vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklus Šalčininkuose ir Eišiškėse

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkų rajono savivaldybė planuoja plėsti vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklus Šalčininkuose ir Eišiškėse
2019-10-21


Vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklai – tai vienas iš veiksnių, įtakojantis gyventojų komfortą buityje. Būtent tokio tikslo siekia Šalčininkų rajono savivaldybė, parengusi dvi konkursines paraiškas dėl vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų plėtros Šalčininkuose ir Eišiškėse.

Prieš kelias dienas Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič susitiko su UAB „Vilniaus vandenys“ direktoriumi Mariumi Švaikausku, susitikime taip pat dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič ir skyriaus specialistė Justyna Dovgialo, Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus specialistė Violeta Zdanovičienė.Susitikimo metu buvo aptartas UAB „Vilniaus vandenys“ 2020 – 2022 m. veiklos ir plėtros planas, kuriame įtrauktos dvi Šalčininkų rajonui svarbios veiklos – projektai dėl vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų įrengimo Šalčininkuose ir Eišiškėse. Pagal planuojamas veiklas numatoma, kad prie centralizuotų tinklų Šalčininkuose prisijungtų apie 120 būstų, Eišiškėse – apie 110. Dvi konkursines paraiškas Viešųjų investicijų plėtros agentūrai pateikė UAB „Vilniaus vandenys“, o Šalčininkų rajono savivaldybė atliko projektų rengimo darbus. Savivaldybės administracijos specialistai susitiko su Eišiškių ir Šalčininkų gyventojais, konsultavo juos projektų klausimais ir surinko ne tik prašymus, bet ir įsipareigojimus prisijungti prie besiplečiančių vandentiekio ir nuotekų tinklų. Susitikimo metu UAB „Vilniaus vandenys“ direktorius M. Švaikauskas dėkojo savivaldybės vadovams už atsakingą požiūrį į investicijas vandentvarkos srityje, visokeriopą bendradarbiavimą ir atliktą didelį darbą kovojant dėl papildomo finansavimo. Pašnekovas pabrėžė, kad Šalčininkų rajono savivaldybės pateiktos paraiškos itin aukštai užkėlė kartelę ir tapo pavyzdžiu kitiems rajonams ir projektų rengėjams.

Specialistų teigimu, paraiškos dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų plėtros Šalčininkuose ir Eišiškėse pateiktos rugsėjo mėnesį, ateinančių metų pradžioje paaiškės konkurso rezultatai. Tikimasi, kad jos bus teigiamai įvertintos ir pavyks gauti 1 mln. 378 tūkst. eurų finansavimą dviem projektams.

Šalčininkų rajono savivaldybė sukaupusi nemenką patirtį realizuojant vandentvarkos projektus. Nuo 2017 m. vykdomi nuotekų valyklų statybos darbai Jašiūnuose ir Baltojoje Vokėje, be to, rekonstruoti vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklai Baltojoje Vokėje, Šalčininkų miesto Naujosios, Gėlių, Mėnulio, Saulės, M. Balinskio, A. Mickevičiaus, Vilniaus gatvėse ar jų atkarpose įrengti nuotekų surinkimo tinklai. Realizuojant šį projektą pavyko sutaupyti lėšų ir Aplinkos ministerijos Aplinkos valdymo agentūra pritarė Šalčininkų rajono savivaldybės prašymui įtraukti papildomas veiklas. Nuspręsta statyti nuotekų valymo įrenginius Zavišonyse ir Dieveniškėse, šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų procedūros.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook