Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Vaikų globos namų reorganizacija – vaikai apgyvendinami artimoje šeimai aplinkoje

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Vaikų globos namų reorganizacija – vaikai apgyvendinami artimoje šeimai aplinkoje
2018-09-28

Iki 2020 metų Lietuvoje turi būti uždaryti visi instituciniai vaikų globos namai. Reorganizacija susijusi su priklausomumo nuo institucinės globos mažinimu ir siekiu išlaikyti vaikus šeimose arba bendruomenėse. Pirmiausia kalbama apie šeimos atmosferos kūrimą vaikams, kurie liko be tėvų globos, jų savarankiškumo ugdymą, geresnę integraciją visuomenėje. Alternatyva vaikų globos namams yra taip vadinami bendruomeniniai vaikų globos namai. Prieš keletą mėnesių Šalčininkų rajono savivaldybė įsigijo pirmąjį būstą, kuriame buvo įrengti bendruomeniniai vaikų globos namai. Oficialus įstaigos atidarymas įvyko penktadienį, rugsėjo 28 d. Naujuose Šalčininkų vaikų globos namų auklėtinių namuose apsilankė Savivaldybės valdžios atstovai – Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič. Namus pašventino Šalčininkų parapijos klebonas kunigas Vaclav Volodkovič.


Auklėtinius ir svečius pasveikino Vaikų globos namų direktorė Oksana Obločinska, kuri pažymėjo, kad naujuose namuose vaikai turi daugiau privatumo, yra labai entuziastingi, aktyviai tvarkosi, gamina, prižiūri naujus savo namus. Vaikai susidūrė su teigiama kaimynų reakcija, kurie kartkartėmis atneša jiems tai petražolių, tai obuolių.

– Niekas vaikams neatstos mamos ir tėvo, o šeimos namai visuomet bus mieliausi. Stengiamės, kad šiuose namuose, kaip ir Vaikų globos namuose, kuriuose gyvena dar 35 vaikai, būtų jiems šilta, saugu, jauku. Džiaugiamės, kad turime šiuos namus, kurie tam tikra prasme yra artimi šeimos namams. Patys auklėtiniai jau turi planų ateinančiam pavasariui – šalia esančiame darže pasodins salotas, ridikus, agurkus, pomidorus, o rudenį jau gaminsime uogienes ir konservuosime agurkus, - sake direktorė Oksana Obločinska.


Vaikai taip pat kupini gerų emocijų.

– Nuo keturių metų esu Vaikų globos namuose. Jaučiuosi čia, kaip namuose, mano brolis taip pat čia gyvena. Patys sprendžiame, ką valgysime arba kuo užsiiminėsime, - kalba viena iš auklėtinių.

Po naujos įstaigos patalpų apžiūros, Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič pabrėžė, kad taip pat, kaip ir 1995 metais įsteigiant Šalčininkų Vaikų globos namus, taip ir dabar atidarant bendruomeninius vaikų globos namus, pagrindinė Savivaldybės valdžios užduotis buvo ir lieka nuolatinėje ar laikinoje globoje esančio vaiko gyvenimo sąlygų, artimiausių šeimai, užtikrinimas.– Šiandien gyvenate čia, ne išimtis, kad kažkada grįšite į savo šeimos namus, bet tikrai po keletą metų kiekvienas iš jūsų kurs savo nuosavus namus. Linkiu jums, kad įgyti įgūdžiai padėtų, kad šie namai būtų saugūs, ramūs, tikroviškai šeimyniniai Kad pasiektumėte turite daug dirbti: gerai mokytis, padėdinėti savo auklėtojoms, rūpintis asmenine higiena ir namų švara. Tikiu, kad visa tai norite ir įstengiate daryti, - kalbėjo Savivaldybės meras Zdzislav Palevič.


Atminimui vaikai svečiams įteikė ranku darbo angelus, po kurių visi išėjo į lauką, kad paleistų į dangų balionus su užrašytais linkėjimais.Irena Kolosovska

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook