Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Užgavėnės Šalčininkų rajone

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Užgavėnės Šalčininkų rajone
2018-02-14

Užgavėnės Šalčininkų raj. sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centre: „ŠALTA ŽIEMA, ŠALIN EIK, O PAVASARI – ATEIK! “

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė, tad ir jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Užgavėnės yra sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. O jos metu svarbu daug triukšmauti, daug ir sočiai valgyti bei turėti kaukę. Užgavėnės lyg savotiškas liaudies teatras, kuriame išjuokiama daugelis negerovių. Užgavėnių metu siautėja žydai, čigonai, velniai, raganos.Penktadienį, vasario 9 d., Šalčininkų rajono sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centras taip pat minėjo šią šventę ir jai kruopščiai ruošėsi. Čia Užgavėnės laukiamos ir mėgstamos. Lankytojai iš anksto gamino kaukes, mokėsi įvairių žaidimų, kurie padėtų kuo greičiau išvyti žiemą.

Užgavėnių simbolis – Morė – padaryta boba iš įvairių medžiagų. Pagrindiniai Užgavėnių veiksmai – Morės deginimas. Sudeginus žiemos tamsą simbolizuojančią Morę, visi linksminosi prie laužo. Vėliau šurmuliuojantys šventės dalyviai persikėlė į salę, kur šoko, žaidė žaidimus, minė mįsles, valgė blynus, gėrė arbatą.


 

Užgavėnės Gerviškėse

Užgavėnės - tai sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Šventė skirta išvyti žiemą ir pasitikti pavasarį. Taip ir Gerviškių seniūnija š.m. vasario 10 d. atsisveikino su žiema.

Gerviškių laisvalaikio salėje susirinko seniūnijos gyventojai atsisveikinti su žiema ir linksmai ją palydėti. Šventės pradžioje gyventojus pasveikino Gerviškių seniūnijos seniūnas Valerijus Ivaška.Užgavėnių šventėje koncertavo liaudies dainų ansamblis „Žitnica“ iš Baltarusijos.

Po koncerto visi linksmai išėjo su daina į lauką palydėti žiemos, kur buvo deginama Morė, simbolizuojanti ateinantį pavasarį.

Šventės dalyviai buvo vaišinami naminiais kepiniais, spurgomis, pyragėliais, blynais ir lašinukais bei šilta arbata, nes po šios šventės prasideda Gavėnia, kuri trunka iki Velykų, ir taip riebiai jau nebus galima valgyti kaip per Užgavėnes.

 Atsisveikinimas su žiema Dieveniškėse

Linksmai ir padūkusiai atsisveikinta su žiema Dieveniškėse. Miesto aikštė tapo traukos vieta, susirinko ir maži, ir dideli seniūnijos gyventojai. Svečiai skanavo tradicinius Užgavėnių patiekalus, vaišinosi gardžia arbata, pirko verbas, linksminosi ir klausėsi koncerto. Publikai koncertavo dainų ir šokių ansamblis „Eišiščane“, liaudies ansamblis „Žytnica“ (Baltarusija) ir Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“.

Dieveniškių laisvalaikio salės organizuotas renginys nepaliko abejingų, išjudino visus atėjusius, nuobodžiaujančių tikrai nebuvo.  Visa bendruomenė, kartu su seniūne Česlava Marcinkevič draugiškai ir nuotaikingai leido laiką, šoko ir iš visų jėgų šaukėsi pavasario.Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook