Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Universali išmoka visiems vaikams

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Universali išmoka visiems vaikams
2018-01-08

Nuo š. m. sausio 1 d. Išmokų vaikams įstatymas reglamentuoja išmokų mokėjimą visiems vaikams nepriklausomai nuo tėvų pajamų. 30 eurų gaus kiekvienas Lietuvos vaikas – ir augantis šeimoje, ir pas globėjus, ir vaikų globos institucijose.Asmenys, kurie nuo š. m. sausio 1 d. kreipsis dėl universalios išmokos vaikui, prašymą išmokai gauti turės pateikti tik vieną kartą ir gaus išmoką iki vaikui sukaks 18 metų. Jeigu pilnametis vaikas mokysis pagal bendro ugdymo programą (įskaitant kartu su profesinio mokymo programa), dėl išmokos skyrimo jis savarankiškai galės kreiptis iki mokyklos baigimo, tačiau ne ilgiau, iki jam sukaks 21 metai.

Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 3 ar daugiau vaikų,15,20 eurų išmokos vienam vaikui bus mokamos nevertinant gaunamų šeimos pajamų.

Papildomai 28,50 eurų išmokos vaikams iki 2 metų ir 15,20 eurų išmoka vaikams nuo 2 iki 18 metų bus mokamos atsižvelgiant į gaunamas šeimos pajamas: šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP (valstybės remiamos pajamos, t. y. 183 eurų).

Prašymus dėl išmokos vaikui Šalčininkų rajono gyventojai gali pateikti seniūnijose pagal deklaruotą gyvenamąją vietą arba užpildyti prašymą per socialinės paramos informacinę sistemą (www.spis.lt). Deja, pirmosiomis metų dienomis dėl didelio krūvio sistema veikia labai lėtai arba iš viso neveikia, tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai užtikrina, kad trukdžiai sprendžiami ir netrukus www.spis.lt veiks įprastai.

- Praėjusią savaitę kai kuriose rajono seniūnijose susidarė eilės pas specialistus, gyventojai suskubo kreiptis dėl išmokų vaikams. Tačiau jie tikrai neturėtų nerimauti, nes dėl šios išmokos galima kreiptis net 12 mėnesių, jokių pinigų gyventojai tikrai nepraras, universali išmoka bus išmokėta už kiekvieną mėnesį nuo š. m. sausio 1 d. Taip pat primenu gyventojams, turintiems galimybę naudotis internetu, kad jie drąsiai galėtų pasinaudoti elektroninės sistemos teikiamomis galimybėmis. Iki sausio 8 d. per elektroninę sistemą prašymus vaiko išmokai gauti pateikė daugiau negu 30 rajono gyventojų, - sako Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič.

Prisijungimas prie www.spis.lt galimas trimis būdais: per el. bankininkystės sistemą, su mobiliu elektroniniu parašu arba su elektroniniu parašu. Kreipiantis dėl universalios išmokos vaikui (30 Eur) papildomų dokumentų teikti nereikia. VAIZDO INSTRUKCIJA

Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistai primena gyventojams, kad dėl šeimos sudėties netikslumų elektroniniu būdu pateikti prašymai gali būti atmesti. Dažniausiai nesusipratimų kyla išsiskyrus tėvams, mirus vienam iš šeimos narių ir tais atvejais, kai vienas iš šeimos narių išvyksta dirbti arba studijuoti į užsienį. Tokiu atveju gyventojai kviečiami kreiptis į seniūnijas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą ir tikslinti šeimos sudėtį, o taip pat deklaruoti išvykimą į užsienį.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook