Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Sutvarkyta kelių infrastruktūra – daugelio problemų sprendimas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Sutvarkyta kelių infrastruktūra – daugelio problemų sprendimas
2017-11-17

Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus kvietimu šiandien Šalčininkuose lankėsi Susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Susitikimo tikslas – konstruktyvus pokalbis apie Šalčininkų rajono žvyrkelių asfaltavimą, kelių būklę ir finansavimo didinimą tiek vietinės, tiek valstybinės reikšmės keliams.

Ministrą lydėjo ministerijos kanclerė Inga Černiuk ir Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktorius Vladislav Kondratovič, į susitikimą atskubėjo Seimo narė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) parlamentinės frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.Susitikime taip pat dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė, Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič ir specialistai Miroslavas Dudoitis, Jelena Zdanovič ir Arnold Sliževskij.

Susitikimą pradėjęs meras Zdzislav Palevič, akcentavo, kad visos temos yra svarbios, tačiau kelių klausimas reikalaujantis ypatingo dėmesio.

- Džiaugiuosi, kad šiandien galėsime betarpiškai bendrauti kelių tema. Šiandien ne tik pristatysime esamą situaciją, aptarsime mūsų poreikius, bet ir turėsime konkrečių prašymų, parodysime, kaip atrodo mūsų keliai, - pasakė meras Zdzislav Palevič.

Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė, kalbėdama apie investicijas, skirtas keliams, ir sumažintą finansavimą, akcentavo, kad vadovaudamasi Vyriausybės protokoliniu sprendimu Susisiekimo ministerija turėjo įvertinti kelių priežiūros ir plėtros programos asignavimų paskirstymo kriterijus ir jais remiantis padidinti Šalčininkų rajonui skiriamus asignavimus 10 proc. Tačiau vedėja apgailestavo, kad ši nuostata neįgyvendinama.

Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič pabrėžė, kad ypatingo dėmesio reikalauja rajono žvyrkeliai. Savivaldybė kaip įmanydama atlieka kelių remonto, statybos ir priežiūros darbus, tačiau finansavimas galimas tik iš Kelių priežiūros ir plėtros programos arba ES fondų lėšų, o keliams iš tiesų reikia didžiulių investicijų. R. Monkevič taip pat priminė, kad būtinas dėmesys ir valstybinės reikšmės krašto keliams.

Susitikime dalyvavusi Seimo narė Rita Tamašunienė palaikė Šalčininkų rajono savivaldybę ir akcentavo, kad sutvarkytas kelias – tai ne tik gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas, bet ir galimybė pritraukti investuotojus, sudaryti naujas darbo vietas, kelti ekonomiką.

- Programa „Dėl priemonių socialiniams ir ekonominiams skirtumams regionuose, kuriuose gausiai gyvena tautinių mažumų atstovai, mažinti“ buvo skirta išeiti iš bendro konteksto ir veikti kaip išlyginamasis mechanizmas, ieškoti kitų šaltinių lėšų ir gerinti rajono kelių infrastruktūrą. Buvo žadama, tačiau neįgyvendinta, - apgailestavo savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak.

Anot ministro Roko Masiulio, būtina peržiūrėti protokolinį Vyriausybės sprendimą. Jo manymu, Šalčininkų rajono kelių atveju reikėtų koordinuotų kelių ministerijų veiksmų. Kartu ministras deklaravo būtinai išnagrinėsiantis situaciją dėl neskirto papildomo finansavimo ir bandysiantis padėti spręsti Šalčininkų rajono kelių problemas.Aptarę problemas Savivaldybės vadovai pakvietė ministrą ir jo komandą apžiūrėti rajono kelius.Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook